Janusz Nowierski nie żyje

nn

W niedzielę 5 marca zmarł znany włocławski artysta plastyk Janusz Nowierski. Specjalizował się w grafice użytkowej, malarstwie i rysunku.

Urodził się w 1953 roku we Włocławku. Jest Absolwentem Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy, od tego czasu specjalizował się w zakresie grafiki użytkowej, malarstwie i rysunku. W jego dorobku możemy znaleźć projekty plakatów, książek, folderów, znaków firmowych i okolicznościowych. Jego prace brały udział w wielu wystawach i był on również laureatem wielu nagród. Prace Janusza Nowierskiego znajdują się m.in. w Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku, muzeach w Przemyślu, Warszawie, Toruniu, Wilanowie, Katowicach oraz w zbiorach prywatnych za granicą. Aktywnie działał społecznie, w tym był członkiem wielu stowarzyszeń, a w wielu przypadkach ich twórcą m.in. we Włocławskim Towarzystwie Naukowym, założył Stowarzyszenie Artystów Plastyków Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej, powołał Stowarzyszenie Dziedzictwa Kulturowego Ziemi Kujawskiej-Dobrzyńskiej. Nawiązał również współpracę z Instytutem Genealogii w Grójcu, jako projektant herbów i insygniów władzy instytucji samorządowych. Zaprojektował m.in. herby dla: gmin Rawa Mazowieca, Biała Rawska, Zakrzew i powiatu Krapkowice.

Włocławianie mogą codziennie oglądać prace Janusza Nowierskiego nie tylko w muzeach i na wystawach. Jest on autorem m.in.: logotypu Miejskiej Biblioteki Publicznej, Centrum Edukacji „Zenit”, Zespołu Pieśni i Tańca „Kujawy”, Włocławskiego Towarzystwa Naukowego czy Dobrzyńsko Kujawskiego Towarzystwa Kulturalnego.
Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę 11 marca na Cmentarzu Komunalnym we Włocławku.

Pozostałe aktualności

slajder Dni Wloclawka
Dni Włocławka – koncerty!
slajder Dni Wloclawka
Dni Włocławka 2018
slajder Oblicza 2018
Wystawa „Oblicza młodej sztuki”

Komentowanie jest zamknięte.