Młodzieżowy Teatr Tańca „Inaczej”

Młodzieżowy Teatr Tańca „Inaczej” rozpoczął swoją działalność we Włocławskim Centrum Kultury w roku 2010 r. Tworzy go grupa młodych tancerzy, poszukujących nowych dróg aktywności artystycznej poprzez taniec. Ideą teatru jest popularyzacja tańca jako emocjonalnego środka przekazu, łączącego taniec z teatrem, muzyką, scenografią. Zajęcia taneczne prowadzone są w oparciu o różne techniki tańca współczesnego m.in.: hip hop, krumping, modern, street jazz, locking, break dance. Podczas zajęć młodzież poznaje tajniki działań aktorskich z wykorzystaniem technik tańca nowoczesnego, pracuje nad interpretacją scenariusza. MTT „Inaczej” pełni również funkcję wychowawczą, a wspólna praca młodych tancerzy, reżysera i choreografów pomaga w budowaniu tożsamości grupy i identyfikacji z nią. Efektem końcowym pracy z młodzieżą są premiery spektakli teatru tańca: „Wkręta”, „Między niebem a piekłem” i „Antybaśń” – to trzy awangardowe projekty teatralno-taneczne  przygotowane przez młodzież z MTT „Inaczej”


Termin zajęć Czwartki
– godz. 17:00- 18:30
Soboty
– godz. 10:00 – 18:00 / 2x w miesiącu / Koszt 70zł / miesiąc

ZDJĘCIA Z WARSZTATÓW


 

„Głównym zadaniem teatru jest ukazanie młodym ludziom, jak ciekawy może być taniec i jak można się nim bawić, a zarazem tworzyć wspaniałe projekty taneczno-teatralne. Mam nadzieję, że uczestnicy zajęć będą czerpać przyjemność z tańca, łącząc różne style, tworzyć oryginalne i niepowtarzalne choreografie, wyrażając swoje emocje”– mówi Piotr Bańkowski, reżyser, choreograf i założyciel Młodzieżowego Teatru „Inaczej”.

 

 

Zajęcia MTT „Inaczej”prowadzą:

Piotr Bańkowski – reżyser, choreograf, pedagog, tancerz, aktor

Dawid Mularczyk – instruktor break dance, locking, popping, krumping

Anna Hańczewska – instruktorka tańca współczesnego, jazzowego, street danc


Piotr Bańkowski – „Baniak”

Choreograf, tancerz, pedagog z prawie trzydziestoletnią praktyką. Pierwsze fascynacje to taniec klasyczny i towarzyski. Równocześnie rozbudziła się w nim miłość dla form ulicznych takich jak breakdance, electricboogie, hip hop, street jazz. Zajmował się też innymi dziedzinami sztuki tanecznej np. współczesny, tap dance. Próbował aktorstwa, śpiewu, studiował muzykę, wszystko to jednak kieruje go w stronę tańca. Miał możliwość brania udziału w takich przedsięwzięciach jak musical „Metro”, współpracował przy tworzeniu wielu przedstawień, m.in. z Krzesimirem Dębskim i Robertem Łuczakiem (widowisko „Królestwo Wichrowych Wzgórz”). Od wielu lat bierze udział w kulturalno – artystycznych działaniach Centrum Kultury Zamek w Poznaniu ( m. in. prowadzenie warsztatów, animator działań tanecznych i teatralnych). Prowadzi warsztaty tańca w całej Polsce, ale też poza granicami kraju – m.in. w Kassel w Niemczech. Od trzech lat skoncentrowany jest na rozwoju młodzieży własnego teatru Teatru Tańca „Sortownia”. Przyczynił się do sukcesu wielu młodych ludzi, którzy działając w ruchu amatorskim, mogą poszczycić się zdobytym tytułem mistrzowskim czy wicemistrzowskim w finałach Mistrzostw Polski czy Mistrzostw Świata. Jest też animatorem i współtwórcą wielu projektów taneczno-teatralnych w Polsce i za granicą.


Dawid Mularczyk – „Białas”

Tancerz, instruktor: break dance, locking, popping, krumping beatboxer. Przygodę z tańcem rozpoczął  tańcząc w formacjach: Dynamix Squad, West Side Team, Evolution Crew. W 2002 roku został przyjęty do otwartej grupy breakdance Teatru Tańca Zakręconego brał udział w przedstawieniach i projektach teatru. Od 2004 roku asystuje w zajęciach i warsztatach prowadzonych przez Piotra Bańkowskiego w całej Polsce. Samodzielne zajęcia z zakresu technik tanecznych: locking, popping, hip-hop underground, krumping, b-boying prowadzi w teatrze od roku 2006. Jest instruktorem w domach i ośrodkach kultury (obecnie w Pniewach i Tarnowie Podgórnym) współpracuje przy projektach teatralnych i musicalowych, prowadzi również zajęcia na obozach i warsztatach wyjazdowych..Białas był czołowym tancerzem Teatru Tańca Zakręconego, kreującym oryginalne i niepowtarzalne postaci w spektaklach teatru. Obecnie współpracuje z Piotrem Bańkowskim przy realizacji spektakli Teatru Tańca Sortownia i jest instruktorem Młodzieżowego Teatru Tańca „Inaczej”.


Ania Hańczewska – „Czarna”

Instruktorka street danc’u i street jazz’u. Zaczynała od gimnastyki artystycznej, przez taniec towarzyski w klubie Tango, ostatecznie decydując się na współczesne techniki tańca. Zdobyła I miejsce w Mistrzostwach Polski w Show Dance. Tancerka Teatru Tańca Sortownia. Bierze udział w realizacji spektakli teatralno- tanecznych TTS, współtworząc także choreografie. Na co dzień, jako instruktor tańca, prowadzi zajęcia dla wielu grup tanecznych m.in. na warsztatach wyjazdowych i obozach jako asystentka Piotra Bańkowskiego oraz j samodzielny instruktor. Nieustannie doskonali swoje umiejętności biorąc udział w warsztatach i szkoleniach z wielu technik tanecznych m.in. break dance, jazz, klasyka, jazz rock, popping, loocking, krumping. Od trzech lat prowadzi zajęcia   Młodzieżowego Teatru Tańca „Inaczej”.