Patryk Daroszewski z „Taktyka” wicemistrzem Polski w RED 7!

aa

Po raz kolejny świetnie spisali się młodzi włocławianie z klubu gier planszowych „Taktyk”. Podczas ogólnopolskiego finału w RED 7 13-letni Patryk Daroszewski został wicemistrzem Polski, a Agata Mirzejewska zajęła 5. miejsce!

W kilkudziesięciu miastach Polski przeprowadzono eliminacje. Ich zwycięzcy zmierzyli się w Warszawie na festiwalu „Rzuć kostką”. 10-letnia Agata Mirzejewska z SP 2 oraz Patryk Daroszewski byli najmłodszymi uczestnikami finału. I zaskoczyli samych organizatorów mistrzostw.
Turniej trwał ponad 4 godziny, podczas których Patryk i Agata walczyli ze starszymi i często bardziej doświadczonymi graczami. Ostatecznie uczennica 3. klasy szkoły podstawowej zajęła 5. miejsce w Polsce, a niewiele starszy od niej kolega uległ w ścisłym finale jedynie studentowi informatyki Politechniki Wrocławskiej. Warto dodać, że „Taktykowicze” jako pierwsi grali w klubie w grę RED7 zanim pojawiła się nad Wisłą. Poza turniejem włocławianie testowali również gry obcojęzyczne oraz nowości na polskim rynku wydawniczym.
Wydawnictwo G3, nawiązując do ostatnich sukcesów „Taktykowiczów”, określiło nasz klub jako „kuźnię mistrzów”. Wynikają one z regularnego grania w planszówki (każdy klubowicz zna już ponad 100 tytułów!) i dużej odporności psychicznej podopiecznych. Cykliczne spotkania przy planszy pozwalają dzieciom przeżyć prawdziwą przygodę, rozwijają intelektualnie i uczą zdrowej rywalizacji.
Klub gier planszowych „Taktyk” otwarty jest w czwartki w godzinach 16-20, w piątki 12-20 i w soboty 12-20. Szkoły i grupy zorganizowane mogą skorzystać z oferty, po ówczesnym kontakcie z koordynatorem klubu, również w pozostałe dni tygodnia.
Mamy już Mistrza Polski w „Sabotażystę”, Wicemistrza Polski w „RED7” i rekordzistkę Polski w Speedcups. Kto następny?