„Piosenki zatrzymane w kadrze”

piosenki-w-kadrze-1080

Wakacje we Włocławku zaczynamy koncertem najpiękniejszych piosenek z polskich filmów w wykonaniu kwartetu smyczkowego Apertus Quartet ze śpiewającą aktorką Katarzyną Dąbrowską. Od „Miłość Ci wszystko wybaczy” przez „Uciekaj moje serce” do „Vabank”.

Kwartet smyczkowy Apertus Quartet powstał 10 lat temu z inicjatywy artystek Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina. Kwartet wystąpił m.in. podczas Letniego Festiwalu Muzycznego w hiszpańskim Gironie, festiwalu „Łódź Czterech Kultur”, w ramach Festiwalu Filmów Polskich „Pod Wysokim Zamkiem” we Lwowie. Kwartet współpracuje z wieloma cenionymi solistami jak Sergey Eletskiy, Claudi Arimany, Javier Garcia Moreno i Andrzej Olejniczak. W 2009 r. zespół wystąpił w koncercie poświęconym ratowaniu zabytków Starego Cmentarza w Łodzi. Koncert ten, transmitowany przez Telewizję Polską, został zarejestrowany na płycie DVD zatytułowanej „Pamięć a przemijanie”. Kwartet nagrał wraz z saksofonistą jazzowym, Andrzejem Olejniczakiem, płytę „Different Choice”. Ma na koncie także muzykę do filmu „Daas” w reżyserii Adriana Panka oraz „Żyć nie umierać” Macieja Migasa.

Katarzyna Dąbrowska to aktorka teatralna, telewizyjna i filmowa oraz piosenkarka. W 2000 roku zdobyła pierwszą nagrodę podczas Festiwalu Piosenki Francuskiej oraz Grand Prix Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Francuskiej w Lubinie w kategorii amatorów. Ukończyła studia na wydziale aktorskim Akademii Teatralnej w Warszawie. W tym samym roku podczas Festiwalu Szkół Teatralnych otrzymała nagrodę za rolę Kate w „Tańcach z Ballybeg” w reż. Iwony Kempy oraz rolę Leny-Matki w spektaklu „Usta Pełne Ptaków” w reż. Pawła Szkotaka. Od 10 lat jest aktorką Teatru Współczesnego w Warszawie. Grała w serialach: „Egzamin z życia”, „M jak miłość”, „Kryminalni” i „Na dobre i na złe”. Wystąpiła m.in. w filmach: „Sprawiedliwy”, „Król życia”, „Niewinne” i „7 rzeczy, których nie wiecie o facetach”. Dąbrowska wygrała w 2006 roku konkurs Pamiętajmy o Osieckiej. Rok później zdobyła pierwsze miejsce podczas Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie. Występowała w nieistniejącym już trio wokalnym Amok.

Sponsorem koncertu jest Volvo Car Płock.

Patronem medialnym wydarzenia jest RMF Classic.

Koncert „Piosenki zatrzymane w kadrze” odbędzie się 1 lipca o 19.30 na dziedzińcu Centrum Kultury „Browar B.”.

Bilety po 15 zł w kasie „Browaru B.” pon.-pt. 10.00-18.00 i sob. 14.00-18.00.

Pozostałe aktualności

slajder Dni Wloclawka
Dni Włocławka – koncerty!
slajder Dni Wloclawka
Dni Włocławka 2018
slajder Oblicza 2018
Wystawa „Oblicza młodej sztuki”

Komentowanie jest zamknięte.