Rodzinny Poranek: „Dziób w dziób”

dziob w dziob 1080

Spektakl Miejskiego Centrum Kultury w Tychach w reżyserii włocławianina Pawła Drzewieckiego zobaczymy w niedzielę 2 kwietnia w „Browarze B.” o 12.00.

To wzruszająca opowieść o poszukiwaniu własnej tożsamości i przynależności, która rozgrywa się w przestrzeni jednego z miejskich blokowisk. Przejmująca historia małego wróbla Przemka, który szuka akceptacji, przyjaźni i swojego miejsca „na dzielni” wśród zaślepionej pragnieniem władzy subkultury gołębi. W historię zamieszana jest również kotka, odwieczny wróg ptaków, która w głębi duszy, tak jak i Przemek, czuje się samotna i odtrącona przez inne zwierzęta zamieszkujące sąsiedztwo. Przedstawienie adresowane jest zarówno do publiczności dziecięcej (uczniowie klas IV–VI SP), młodzieży, jak i dorosłych.

Spektakl zdobył Brązową Misę Borowiny za reżyserię na Festiwalu „38 Biesiada Teatralna w Horyńcu-Zdroju, Konfrontacje Zespołów Teatralnych Małych Form”, nagrodę specjalną na VII Ogólnopolskim Festiwalu Teatralnym w Krakowie i III miejsce w IV edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego Małych Form „Karbidka”.

reżyseria: Paweł Drzewiecki
scenografia i kostiumy: Izabela Wądołowska
muzyka: Anna Czekańska, Joanna Piwowar-Antosiewicz
słowa piosenek: Joanna Piwowar-Antosiewicz
obsada: Alina Bachara, Anna Buczkowska, Izabela Lulewicz, Agnieszka Szumańska, Monika Szydłowiecka, Krzysztof Kulbicki, Piotr Kumor
Produkcja Miejskiego Centrum Kultury w Tychach

Malina Prześluga (ur. 1983) – dramatopisarka i prozaiczka, ukończyła kulturoznawstwo na poznańskim uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Jest dramaturgiem Teatru Animacji w Poznaniu, autorką sztuk dla dzieci i młodych widzów, m.in.: Grande papa, Smoki, Kwaśnie mleko, Bleee, Najmniejszy bal świata oraz książek: Ziuzia (2012), Bajka i Majka (2013), Ziuzia i coś niezwykłego (2013), Bajka o włosie Patryku (2014) i Bajka o starej babci i molu Zbyszku (2014). Otrzymała m.in. wyróżnienie na Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry” w Sopocie za tekst słuchowiska Nic, Dzika Mrówka, Adam i Ewa (2012) oraz nagrodę indywidualną na Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej za Chodź na słówko (2013), kilka razy zdobyła też główną nagrodę w Konkursie na Sztukę dla Dzieci i Młodzieży Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.

Bilety na Rodzinny Poranek: „Dziób w dziób” po 12 zł do nabycia w „Browarze B.” pon.-pt. 10.00-18.00 i sob. 14.00-18.00.

Pozostałe aktualności

slajder Dni Wloclawka
Dni Włocławka 2018
ns
Noc Świętojańska

Komentowanie jest zamknięte.