Turniej „Zaprzyjaźnij się z Małym Księciem” rozstrzygnięty!

baner-maly-ksiaze

Ponad 350 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów przez 6 tygodni rywalizowało w grę planszową pt. „Mały Książę – stwórz mi planetę”. W sobotę w sali kameralnej Centrum Kultury „Browar B.” najlepsi spotkali się w w finale. Zwyciężył Patryk Kletkiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 18 we Włocławku.
W sobotnim finale rozegranym w Centrum Kultury „Browar B.” wzięło udział 40 najlepszych graczy, wyłonionych w eliminacjach. Negocjowali, liczyli, tworzyli i rywalizowali o stworzenie najwyżej punktowanych planet. Przez prawie 4 godziny zawodnicy w wieku 8-16 lat toczyli fantastyczną walkę o tytuł „przyjaciela Małego Księcia”.
Planszówkowe zmagania rozpoczęły się na początku kwietnia. Przez kolejne tygodnie w szkołach oraz filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włocławku i oraz poza nim (do gry przyłączyły się szkoły ze Szpetala Górnego i Śmiłowic) młodzież szkolna tworzyła własne planety i poznawała kolejnych bohaterów „Małego Księcia”. W finale w sali kameralnej Centrum Kultury „Browar B”. uczestnicy rywalizowali w quizie wiedzy oraz budowaniu odpowiednio punktowanych planet. Zapoznali się również z nawiązaniami literackimi postaci Małego Księcia w muzyce, sztuce, balecie i filmie. Oprawę muzyczną zapewnił Ryszard Kramarski Project z Krakowa albumem „Music inspired by Little Prince”. Ostatecznie po 4 rundach najlepsi okazali się:

1. Patryk Kletkiewicz – Szkoła Podstawowa nr 18
2. Grzegorz Tomczak – Zespół Szkół Muzycznych
3. Zuzanna Pawłowicz – Gimnazjum nr 2
4. Paweł Grześ – Szkoła Podstawowa w Śmiłowicach
5. Mateusz Lipiński – Zespół Szkół nr 8

Zwycięzca wrócił do domu… najnowszą Toyotą CH-R. Oczywiście w ramach przejażdżki.

– Dorośli są bardzo dziwni – mówi Patryk. – Niektórzy myśleli, że dostanę ten samochód. Mam 12 lat i wiadomo, że dla mnie i moich przyjaciół taka mała podróż po Włocławku to niesamowita przygoda. No i małem gdzie zapakować torby z nagrodami. Jestem w szoku. Mama nie uwierzy – dodaje.

Zainicjowany przez klub gier planszowych „Taktyk”oraz Miejską Bibliotekę Publiczną we Włocławku turniej rozgrywany był pod patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Prezydenta Miasta Włocławka oraz wydawnictwa Rebel – polskiego wydawcy gry „Mały Książę”. Centrum Kultury „Browar B.” dziękuje licznym sponsorom.

Pozostałe aktualności

slider wehikul V
Wehikuł czasu 5
19201
„Zrób to sam… na drutach i szydełku”

Komentowanie jest zamknięte.