Wystawa fotografii Jerzego Zegarlińskiego – „Trzy po Trzy i Ćwierć” oraz rzeźby Edwarda Zegarlińskiego pt. „…i tu jesteśmy”

Jerzy Zegarliński uprawia fotografię reporterską, głównie kolorową. Szczególny okres aktywności twórczej przypadł na czas kilkuletniego pobytu (w latach 80.) w Stanach Zjednoczonych. Od początku lat 90. współpracuje z bydgoską Galerią Autorską. Jest pomysłodawcą i współorganizatorem od 1995 r. Przeglądów Fotografii Bydgoskiej.

Edward Zegarliński  w roku 1986 i 1988 w Nowym Yorku pracował jako asystent rzeźbiarza Ernesta Neizvestnego. Zajmował się tam też renowacją dzieł sztuki i wykonywaniem witraży. Po powrocie do Polski otworzył Pracownię Rzemiosła Artystycznego ,w której wykonywał witraże, rzeźby i renowacje. Wykonał kilkadziesiąt witraży do kościołów, instytucji publicznych i siedzib prywatnych w Polsce, Gruzji, Niemczech i USA. W latach 2003-2017 stworzył ok. 40 rzeźb, głównie z brązu, łącząc go czasami z drewnem lub kamieniem. Swoje prace wystawiał w galeriach w Polsce (Gdańsk, Wrocław, Kraków, Bydgoszcz) i w USA (New York, Raleigh) oraz tworzył sakralne witraże do bydgoskich kościołów.

 

Komentowanie jest zamknięte.