Warsztat dla młodzieży i osób dorosłych, które chcą nauczyć się malować tradycyjne wzory kwiatowe.  Podczas warsztatu uczestnicy poznają tajniki malowania ceramiki inspirując się charakterystycznym wzornictwem fajansu włocławskiego. W oparciu o bogatą ilość form i wzorów fajansu uczestnicy wymalują deskę, talerz, wisior, kubek, ozdobę choinkową, miseczkę i wazonik.

Adresat Młodzież 16 +, dorośli
Zapisy 54 427 02 63, pon – pt, godz. 11:00 – 15:00
Termin zajęć Czwartki, 16:30 – 18:30
Koszt 150zł / miesiąc
Limit 15 osób

Prowadząca: Karolina Piaścik

Dyplomowana artystka i animatorka kultury. Absolwentka Edukacji Artystycznej w zakresie sztuk plastycznych oraz Malarstwa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Prowadzi zajęcia plastyczne z elementami arteterapii dla różnych grup wiekowych.

W ICF – Skarbcu Fajansu prowadzi sekcje plastyczne „Kwiaty Fajansu”, czyli malowanie kwiatów z fajansu włocławskiego dla młodzieży i dorosłych oraz „Małe rzemiosło”, czyli zajęcia z rzeźby dla dzieci. Zapraszamy także na prowadzone przez Karolinę warsztaty czasowe, które będą się zmieniać co dwa miesiące, ale na pewno dzięki temu będą ciekawe. W ofercie między innymi: malowanie kurtki jeansowej w fajansowe kwiaty, malowanie biżuterii, kintsugi, mozaika.