”Pamiętnik wyobraźni”

1080

Wernisaż wystawy obrazów olejnych, akwarel, grafik, rysunków i pastel Mikołaja Konczalskiego  pt. ”Pamiętnik wyobraźni”.

Mikołaj Konczalski, urodzony w 1935 roku w Chrostkowie, artysta plastyk i poeta. Od zawsze związany uczuciowo i artystycznie z regionem Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej. Autor wielu prac malarskich, rysunków, rzeźb i polichromii w kościołach. Wydał 16 tomików wierszy. Uczestniczył w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju oraz za granicą. Zdobywca wielu nagród i wyróżnień w dziedzinie poezji i plastyki. ,,Pamiętnik wyobraźni” to kolejna wystawa tego uznanego włocławskiego artysty. W 2015 roku odbyła się w Galerii Sztuki Współczesnej we Włocławku prezentacja prac z okazji jego osiemdziesiątych urodzin. Pokazano dzieła o różnej tematyce, wykonane w różnych technikach w latach 1950-2000.

W Centrum Kultury ,,Browar B.” będzie można podziwiać zarówno prace dobrze już znane, jak i dotąd nie wystawiane. Zobaczymy twórczość artysty od lat 50. po lata współczesne. Motywem przewodnim prac są kobiety, kwiaty  i ogrody. Na ekspozycji znajdą się również pejzaże, portrety, cykle „Mój kosmos” oraz „Baśń czarno-biała”, linoryty, cykle pastel i obrazów olejnych pt. „Ziołofonie”, „Anioły światła”, „Ogrodowe konstelacje”.

Całość znajdzie się w trzech galeriach sztuki na terenie Centrum Kultury „Browar B.”

Wstęp wolny. Wystawa potrwa do 22 lipca 2016 roku


Pozostałe aktualności

slajder festiwal papieru
Festiwal Papieru
slajder miedzynarodowo na ludowo
Międzynarodowo na ludowo

Komentowanie jest zamknięte.