TKACTWO

MOŻLIWOŚCI
Zajęcia z tkactwa artystycznego to nie tylko nudne zaplatanie nitek, nauka ściegów, technik tkackich, ale przede wszystkim okazja do stworzenia tkaninowego dzieła sztuki. Na osnowie można wyczarować przeróżne obrazy: te dobrze wszystkim znane, te z głowy przed chwilą wymyślone, lub odwzorować otaczającą rzeczywistość. Możliwości jest wiele!

SPOKÓJ
Za każdym utkanym obrazem kryje się proces twórczy. Zaplatanie włóczki zgodnie z poznanymi na zajęciach metodami wycisza, pozwala zrelaksować się, odetchnąć, zapomnieć, zostawić za drzwiami pracowni codzienne trudy i problemy.


Adresat  dzieci (6+), młodzież, dorośli
Zapisy  54 427 02 47
Termin zajęć wtorki 16.00-19.00, środy 15.45-18.45
Koszt  100 zł / miesiąc

W naszej sekcji kontynuujemy najstarsze i bardzo rzadkie umiejętności tkackie. Na zajęciach dzieci, młodzież i dorośli przyswajają sobie wiedzę, uczą się przygotowania krosna do pracy, próbują i wykonują prace w poszczególnych technikach. Realizacja prac dostosowana jest do wieku, umiejętności i możliwości uczestników. Każdy tworzy indywidualną pracę zaprojektowaną i wykonaną samodzielnie pod okiem instruktora. Zajęcia te uczą spokoju, skupienia, cierpliwości i precyzji. Stanowią przeciwwagę do tempa życia codziennego. Tkactwo daje wiele satysfakcji, często przeradzając się w prawdziwą pasję.


ZDJĘCIA Z WARSZTATÓW
Instruktor:
Barbara Pakulska – Ukończyła Technikum Tkactwa Artystycznego im. H. Modrzejewskiej w Zakopanem. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków „Polska Sztuka Użytkowa” w Łodzi. Od wielu lat pracuje jako instruktor tkactwa. Brała udział w wielu wystawach w Polsce i za granicą. Jest laureatką kilku nagród. W polu jej artystycznych zainteresowań znajdują się tradycyjne techniki tkackie, które wykorzystuje do tworzenia własnych, nowych technik.