Hip-hop – to nazwa miejskiej kultury i stylu muzycznego, powstałego w afroamerykańskich społecznościach w Nowym Jorku w latach siedemdziesiątych XX wieku. Nazwa hip-hop jest kombinacją dwóch slangowych określeń – “hip” (znaczącego “teraźniejszy”, “obecny”) i “hop” oznaczającego specyficzny styl poruszania się. Główne filary hip hopu to –
DJ-ing – turntablizm to sztuka prezentowana przez osoby zwane DJ-ami, polegająca na posługiwaniu się gramofonem poprzez tworzenie scratchy czy beat jugglingów na płycie winylowej. Jednym z pierwszych DJ-ów jest DJ Kool Herc, który wydzielił tak zwane “breaki” (części utworów, skupiające się na samym bicie) jako oddzielne formy muzyki hip-hop. Wraz z rozwojem technik muzycznych, DJ-e Grandmaster Flowers, Grand Wizard Theodore i Grandmaster Caz poczynili dalsze innowacje, m.in. poprzez wprowadzenie skreczy.

Rap-Rapowanie (znane też jako emceeing], MCing lub po prostu rymowanie to “wypowiadanie lub rytmiczne recytowanie rymujących się słów przy mocnym akompaniamencie”.

Graffiti –jest uznawane za ekspresję wizualną tej muzyki, tak jak B-boying. Jego powszechne tworzenie wywodzi się z lat sześćdziesiątych XX w., kiedy to gangi, takie jak Savage Skulls, La Familia czy Savage Nomads, stosowały go do oznaczania swojego terytorium.

B-boying – to rodzaj tańca, wymyślony przez członków kultury hip-hop, wymagający dobrych predyspozycji fizycznych, kondycji oraz dobrego poczucia rytmu. Osoba tańcząca breakdance to b-boy/biboj (mężczyzna) lub b-girl/bigerl (kobieta). Jest to skrót od słowa break-boy/breakdance-boy. Występują w nim tak zwane “bitwy” (ang. battles, w slangu polskim batelki) polegające na publicznym prezentowaniu swoich zdolności tanecznych w celu ukazania swojej wyższości nad przeciwnikiem.

Kultura hip-hopowa w Polsce – jej powstanie w Polsce wiele zawdzięcza Bognie Świątowskiej, określanej „matką chrzestną polskiego hip-hopu”, która wraz z Sebastianem Imbierowiczem (znanego później jako DJ 600V) prowadziła stale nadawaną audycję „Kolorszok” poświęconą kulturze hip-hopowej[.
Zajęcia grupy hip hopowej i tańca estradowego odbywają się W Klubie „Stara Remiza od 3 lat .

Adresat Dzieci od lat 7 i młodzież
Zapisy Od września
Termin zajęć Poniedziałki i czwartki 17.30-19.00
Nowy nabór Trwa
Cel zajęć wyrażanie emocji poprzez taniec – przygotowanie do widowiska taneczno-teatralnego obejmującego taniec, muzykę i grę aktorską ,poprawienie sprawności fizycznej ,nauka współpracy w grupie rówieśniczej, wychowawczy aspekt udziału w zajęciach.
Koszt 30zł / miesiąc


Informacja o zapisach:

osoby zainteresowane zapisem na dana formę proszone są o pobranie druku formularza. Wypełniony druk prosimy dostarczyć osobiście lub pocztą na adres: Klub „Stara Remiza” ul. Żabia 8, 87-800 WłocławekZDJĘCIA Z ZAJĘĆ


Tomasz Krajewski

Tancerz Teatru Studio „Buffo” w Warszawie,   występujący w musicalach „Metro” oraz „Romeo i Julia”, tancerz warszawskiej grupy Funk Rockass, półfinalistów programu „Mam talent” i „Got to Dance”, wieloletni tancerz, instruktor tańca break dance, popping, hip hop i locking