COŚ INNEGO

„Techniki eksperymentalne” to zupełnie odmienne spojrzenie na malarstwo. W odróżnieniu od tradycyjnych zajęć malarskich, dzieci tworząc swoje arcydzieła korzystają ze wszelkich możliwości i sposobów malowania, jakie może podsunąć wyobraźnia.

ROZWÓJ

Poprzez nieszablonową formułę zajęć dzieci rozwijają wrażliwość artystyczną i zdolności manualne. Zajęcia uczą kreatywnego myślenia i działania.

„Dzieci mają wręcz cudowną moc, aby zmieniać się we wszystko, w co tylko zapragną.”
Jean Cocteau

Zajęcia z technik eksperymentalnych dla dzieci w wieku przedszkolnym są przede wszystkim nauką świata kolorowej wyobraźni, w której dominuje zabawa. Poprzez eksperymenty z kolorem, fakturą i bogactwem technik plastycznych, dzieci przenoszą się w świat abstrakcyjnej zabawy ale i zbliżają do realistycznych przedstawień w swej twórczości. Integrują się podczas zajęć ale głównie wynoszą z nich radość z tworzenia.


Adresat Dzieci 4 – 9 lat
Zapisy 54 427 02 47

Termin zajęć poniedziałki 16.00 – 17.30, czwartki 16.00 – 17.30
Koszt 100 zł / miesiąc

ZDJĘCIA Z WARSZTATÓW


Prowadząca: Lilianna Skrzyńska


Z wykształcenia technik plastyk i historyk sztuki. Ukończyła liceum plastyczne w Płocku oraz historię sztuki na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Na co dzień zajmuje się architekturą zabytkową. Jej pasję stanowią różnorodne dziedziny plastyczne, od elementów wystroju wnętrz po prace manualne, do których realizacji wykorzystuje różne techniki, podłoża i materiały.