COŚ INNEGO

„Techniki eksperymentalne” to zupełnie odmienne spojrzenie na malarstwo. W odróżnieniu od tradycyjnych zajęć malarskich, dzieci tworząc swoje arcydzieła korzystają ze wszelkich możliwości i sposobów malowania, jakie może podsunąć wyobraźnia.

ROZWÓJ

Poprzez nieszablonową formułę zajęć dzieci rozwijają wrażliwość artystyczną i zdolności manualne. Zajęcia uczą kreatywnego myślenia i działania.

„Dzieci mają wręcz cudowną moc, aby zmieniać się we wszystko, w co tylko zapragną.”
Jean Cocteau

Zajęcia z technik eksperymentalnych dla dzieci w wieku przedszkolnym są przede wszystkim nauką świata kolorowej wyobraźni, w której dominuje zabawa. Poprzez eksperymenty z kolorem, fakturą i bogactwem technik plastycznych, dzieci przenoszą się w świat abstrakcyjnej zabawy ale i zbliżają do realistycznych przedstawień w swej twórczości. Integrują się podczas zajęć ale głównie wynoszą z nich radość z tworzenia.


Adresat Dzieci od 5 roku życia
Informacje 54 427 02 47

nabór zamknięty

Termin zajęć poniedziałki 16.00 – 17.30, piątki 16.00 – 17.30
Koszt 50 zł / miesiąc

ZDJĘCIA Z WARSZTATÓW


Iwona Kruszczyńska

Z wykształcenia artystka plastyk. Studia ukończyła na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Nauczyciel, wychowawca, instruktor zajęć plastycznych. Na co dzień, nauczyciel plastyki i zajęć artystycznych w dawnym Zespole Szkół Integracyjnych. Uczestniczy w wystawach i imprezach kulturalnych organizowanych przez środowisko artystyczne we Włocławku. Jej motto to „Sztuka to przede wszystkim zabawa”. A szczególnie dla dzieci w wieku przedszkolnym. Jest przekonana, że najpierw trzeba pokochać zabawy twórcze, aby w przyszłości chcieć rozwijać się w tym kierunku.