Taniec to:

„Zespół zjawisk ruchowych będący transformacją ruchów naturalnych, powstający pod wpływem bodźców emocjonalnych, zazwyczaj skoordynowany z muzyką” – tak mówi teoria, a jak jest naprawdę? Najważniejsze to energia i rytm oraz radość i zabawa.

Co tańczymy?

Przede wszystkim taniec disco dance, który jest bardzo żywy i energiczny, wykorzystuje elementy innych rodzajów tańca, w tym także klasycznego. Nie brak w nim obrotów, skoków czy ruchów tylko jedną partią ciała, podczas gdy pozostałe są nieruchome. Disco dance w każdym kraju różni się nieco stylem, jednak wszyscy tańczą do rytmicznej, skocznej muzyki i generalne zasady są podobne. Bardzo istotny jest nie tu tylko ruch, ale i cała choreografia oraz ubiór, często kolorowy, świecący, wyróżniający się.

Mega Mix

To nazwa działającej od 2012 roku grupy, którą obecnie tworzy dwanaścioro dzieci w wieku 6-12 lat. Z każdym rokiem przybywa uczestników „Mega Mix”. Grupa regularnie bierze udział w Turniejach Tańca oraz imprezach plenerowych organizowanych w mieście oraz często prezentujemy się w naszym mieście.

Adresat Dzieci w wieku 5-12 lat
Zapisy Wrzesień
Termin zajęć Czwartki
15.30-16.30 grupa 5-6 lat  nowy nabór
16.30-18.00 Mega Mix –kontynuacja
Koszt 0zł / miesiąc

ZDJĘCIA Z WARSZTATÓW


Magdalena Musielewicz

Dyplomowany  animator kultury, kwalifikowany instruktor tańca z wieloletnim stażem, przez wiele lat prowadząca czołowe zespoły we Włocławku. Na początku pracy z nowymi tancerzami zawsze im powtarza słowa Paolo Coelho:

„Podczas tańca świat duchowy i świat rzeczywisty
Współistnieją bez konfliktów.

 Myślę że tancerze stają na czubkach palców
Żeby równocześnie dotykać ziemi i sięgać nieba”.