KREATYWNIE I TWÓRCZO SPĘDZAĆ CZAS…

Sekcja grafiki to propozycja dla osób, które chciałyby spędzić czas w nietypowy, zupełnie nowy sposób, poznać klasyczne techniki plastyczne – zaprzyjaźnić się z prasą graficzną.

KREATYWNOŚĆ

Z kursu grafiki, rysunku i malarstwa zadowolona będzie każda artystyczna dusza niezależnie od wieku czy stopnia zaawansowania. To zajęcia, na których można przelać na papier to, co w duszy gra.

NAUKA

Ten kurs to również zdobywanie umiejętności manualnych, poznawanie technik malarstwa oraz rysunku, ale także wyrabianie dobrych nawyków: dokładności, staranności, cierpliwości.

 

Uczestnikami zajęć są osoby zróżnicowane wiekowo: dzieci, młodzież i dorośli. W minionym roku artystycznym najmłodsi wykonywali prace rysunkowe oraz malarskie z wyobraźni i pamięci, a także z natury. Młodzież i dorośli realizowali swoje rysunki i obrazy głównie z natury, studiując proponowane martwe natury. Dodatkowo wszyscy mają możliwość korzystania z prasy graficznej i poznawania techniki linorytu i, jak widać na wystawie, adepci doskonale radzą sobie z „czarną sztuką”. Proponując obejrzenie efektów nauki, zapraszamy do udziału w zajęciach w nowym roku szkolnym.


Adresat  dzieci 10+, młodzież, dorośli
Informacje 54 427 02 47
Termin zajęć  wtorki, środy 16.00-19.00
Koszt  80 zł / miesiąc

ZDJĘCIA Z WARSZTATÓWProwadząca: Janina Twardy


Absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ukończyła naukę w Zakładzie Grafiki i studia w pracowniach profesorów Edmunda Piotrowskiego i Ryszarda Krzywki. Dyplom w zakresie grafiki warsztatowej uzyskała w 1970 roku. W Pracowni Edukacji Plastycznej dawnego Włocławskiego Centrum Kultury pracuje od 1993 roku. Brała udział w licznych wystawach artystów włocławskich. Pełniła funkcję dyrektora Biura Wystaw Artystycznych, jest także nauczycielem wychowania plastycznego z wieloletnim stażem.Obecnie, będąc już na emeryturze, kontynuuje kształcenie kolejnych pokoleń adeptów sztuki w Centrum Kultury „Browar B.” jako instruktor grafiki oraz rysunku i malarstwa.