Otwarty, przyjazny i bezpieczny, to właśnie takimi cechami charakteryzuje się powstały w 2014 r. Klub „Zazamcze”. Ta rokująca placówka ma swoją siedzibę przy ulicy Toruńskiej 87 w budynku, gdzie funkcjonowało Włocławskie Centrum Kultury. Umiejscowienie klubu dokładnie na osiedlu Zazamcze, przyczyniło się do uzyskania statusu klubu osiedlowego. Co więcej, klub stanowi integralną część Centrum Kultury „Browar B”.

Edukacja kulturalna to główny cel działalności. Nauczamy, wspieramy i promujemy osoby z każdej grupy wiekowej – dzieci, młodzież i dorosłych. Amatorskie zespoły muzyczne, wokalne, czy taneczne mogą liczyć na pomocną dłoń z naszej strony. Dodatkowo współpracujemy ze świetlicami środowiskowymi, szkołami i instytucjami kultury.
Organizujemy cykliczne imprezy m.in.: Konkursy na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową, Dzień Sąsiada, Jesień na Zazamczu, spotkania Między nami kobietami, warsztaty taneczne dla dzieci i młodzieży, czy zabawy edukacyjne dla dzieci Bawialnia a dla dorosłych cieszącą się dużą popularnością zabawę taneczną – Śledzik. Podczas ferii zimowych i wakacji dzieci znajdą u nas ciekawe zajęcia.

Klub „Zazamcze” bez wątpienia daje szanse na odnalezienie i rozwijanie swoich pasji. W klubie trenuje 16 grup tanecznych, 13 zespołów muzycznych spotyka się na próbach. Od 2018 roku swoje zajęcia organizuje Uniwersytet Medyczny Trzeciego Wieku. Ogólnie każdego miesiąca w zajęciach organizowanych w Klubie „Zazamcze” uczestniczy ok. 300 osób. Zespoły taneczne: Classic, Happy Feet, Slide Jazz, Klub Tańca Towarzyskiego Takt, warsztaty perkusyjne i gitarowe, zajęcia dla dzieci A-jak artysta i Bystrzaki, Capoeira, taniec orientalny, Klub Gier Strategicznych Fenix to oferta zajęć naszego klubu.

W Klubie „Zazamcze” każdy znajdzie coś dla siebie. Szansa jaką obdarowujemy młodych ludzi na rozwijanie i pielęgnowanie ich zainteresowań jest niepowtarzalna. Pragniemy, aby każdy miał okazję na wybranie własnej drogi w postrzeganiu i uczestniczeniu w kulturze.