Historia:

Taniec orientalny (po arabsku: rags shargi) nazywany popularnie belly dance lub tańcem brzucha jest jednym z najstarszych tańców świata – to nie jeden gatunek tańca, ale całe bogactwo tańców Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Belly dance jest sztuką , która nieustannie ewoluuje, stając się połączeniem różnych stylów , dodatkowo wzbogaconą o figury zapożyczone z tańca klasycznego, flamenco, czy tańców hinduskich. Tamburyn, darbuka, bedleh (strój tancerki) bogato zdobiony cekinami i haftami, lampiony i wachlarz
– to tylko niektóre atrybuty tego tańca.

Korzyści z tańca orientalnego dla ciała i ducha

Lekcje belly dance  wprowadzają nas w egzotyczny świat Orientu, doskonale wpływają na nastrój i samopoczucie, kształtowanie sylwetki, uczą gracji i pomagają w sposób przyjemny pozbyć się zbędnych kilogramów. Tańcząc w takt orientalnej muzyki spalamy ok. 500kc/h! Belly dance  nie wymaga wysokiej sprawności fizycznej przez to jest idealną formą aktywności dla kobiet przy dźwiękach orientalnej muzyki i miłej atmosferze kobiecych spotkań.

Idziemy na zajęcia belly dance

Tajniki tego najbardziej kobiecego tańca może poznawać każda z pań, bez względu na wiek czy sylwetkę. Na zajęcia ubieramy się wygodnie w strój niekrępujacy ruchów: t-shirt, top, leginsy lub wygodne spodnie. Na biodrach można przewiązać dowolną chustę lub szal. Tańczymy w baletkach lub skarpetkach. Bardzo istotna uwaga: do zajęć podchodzimy z uśmiechem i pozytywnym nastawieniem!


Adresat Kobiety
Zapisy Możliwość zapisu
Termin zajęć poniedziałek 17.30 – 18.30 – grupa zaawansowana Sahar Queens

poniedziałek 18.30 – 19.30 – grupa początkująca / poziom OPEN

 

Koszt 50zł / miesiąc


Agnieszka Świeczkowska

Agnieszka Świeczkowska posiada państwowe uprawnienia do wykonywania zawodu instruktora belly dance. Jest dyplomowaną Instruktorką Tańca Sportowego o specjalności belly dance oraz dyplomowanym Instruktorem Sportu. Swoją technikę taneczną nieustannie rozwija, uczestnicząc w warsztatach prowadzonych przez wybitnych nauczycieli tańca orientalnego. Naucza różnych odmian tańca orientalnego. Prowadząc własne zajęcia zwraca uwagę na szlifowanie techniki, pracuje nad gracją i poprawą kondycji oraz sylwetki każdej z ćwiczących pań.