Aktualności

all 2 www2

Koncerty na leżakach!

Wasze wakacyjne plany zostały odwołane lub zmienione? Głód koncertów nie daje Wam spokoju? Na szczęście już możemy wrócić 🙂 Przed nami pięć koncertów na dziedzińcu Browaru B.!
Czytaj więcej

tak www

Bardzo dziki zachód – gra „Colt Express”

Przygoda na Dzikim Zachodzie. Zamiast planszy… pociąg! 6 bandytów, szeryf, pasażerowie
i dolary. Wygrywa najprzebieglejszy.

Czytaj więcej

taktyk

“Taktyk” znów czynny!

Od 15 lipca ponownie zapraszamy miłośników rozgrywek przy planszy do Klubu Gier Planszowych! W poniedziałki, środy i piątki, w godz. 10.00-16.00, czeka na Was ponad 200 tytułów.

Czytaj więcej

baner 1920 x575 ckbb E Pyra

Wystawa malarstwa i linorytów Elżbiety Pyry „Wszystko wokół”

Wszystko WOKÓŁ: barwy, kształty, ale też zapachy czy emocje pobudzają moją wyobraźnię i stają się pretekstem do wypowiedzi artystycznej w formie malarskiej lub graficznej.
Elżbieta Pyra
Czytaj więcej

taktyk boarding www

Tak bym chciał(a) dożą być, ach, dożą być… – gra „Rialto”

„Rialto” to gra polityczna. Rozgrywka osadzona jest w renesansowej Wenecji, gdzie polityczni rywale próbują wybrać ówczesnego prezydenta tej włoskiej republiki, czyli dożę.

Czytaj więcej

slajder 1920 x575 ckbb E Pyra

Wystawa “Wszystko wokół” Elżbiety Pyry

Na wystawę “Wszystko wokół” autorstwa Elżbiety Pyry składają się dzieła malarskie oraz grafiki (linoryty). W pracach malarskich Elżbieta Pyra pokazuje swoją wrażliwość na kolor, w dziedzinie linorytu również realizuje się świetnie. Prace wykonane w tej technice graficznej dowodzą jej artystycznego wyrafinowania, wyczucia i dużych umiejętności kompozycyjnych i technicznych. Artystka wciąż poszukuje swojego języka artystycznego, ale już na tym etapie widać, że świetnie odnajduje się w tej dziedzinie sztuki. Na podstawie jej linorytów można zauważyć bardzo szybki rozwój artystki, który w dużej mierze wynika z faktu, że jest osobą bardzo wrażliwą i dojrzałą artystycznie.

Czytaj więcej

Zagaj 2020

Pokonkursowa wystawa prac laureatów i uczestników XII Konkursu Rzeźbiarskiego im. Stanisława Zagajewskiego

Wyjątkowa w tym roku sytuacja i pandemia wirusa COVID-19 uniemożliwiła tradycyjne spotkanie uczestników i laureatów Konkursu im. Stanisława Zagajewskiego na otwarciu wystawy w kwietniu.

Czytaj więcej

Pracownicy Browaru zakażeni koronawirusem przebywali na urlopach

W nawiązaniu do wiadomości dotyczącej ostatnich przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych u dwóch  pracowników Centrum Kultury “Browar B.” informuję, że osoby te przebywały od kilkunastu dni na urlopach, w związku z tym nie były obecne na terenie placówki oraz nie miały kontaktu z innymi pracownikami “Browaru”.                 

Aktualnie obydwie osoby przebywają w izolatorium w Grudziądzu.

                                                                                                                                  Lidia Piechocka-Witczak

                                                                                                                                  Dyrektor Centrum Kultury “Browar B.”

106105464_2707152349563418_4975263370465033370_n

“Z wizytą u Artystów” – Jerzy Jabczyński

Zwykle z twórczością artystów spotykamy się w galeriach. Jednak wielu z nas ciekawi, jak wygląda miejsce, w którym te dzieła powstają. Czy jest to pracownia, w której panuje artystyczny nieład, czy może pedantyczny porządek. Może mały pokój w jednym z bloków, a może to łąka lub malowniczy ogród. Okres izolacji nie pozwalał nam odwiedzać galerii, ale stał się pretekstem do zapytania co słychać u artystów. “Z wizytą u Artystów” to cykl, w którym twórcy z Włocławka i okolic zapraszają nas do swoich miejsc pracy. Dzielą się z nami nie tylko tajnikami procesu twórczego, ale również swoim światopoglądem i podejściem do życia, także w kontekście pandemii.

Czytaj więcej

za ramai www dolegowski

Zza obrazu – „Kompozycja S” Waldemara Dołęgowskiego

Pragniemy zaprezentować Państwu ostatni odcinek mini cyklu ZZA OBRAZU. Ich autor stara się spojrzeć na dzieła światowych i regionalnych twórców przez pryzmat pandemii i z przymrużeniem oka odkryć nowe znaczenie. Poprzednie odcinki można nadal zobaczyć w naszym archiwum. Krótka animacja przybliża prace mistrzów, natomiast opis zachęca do zastanowienia się nad różnymi zagadnieniami.
Czytaj więcej