Aktualności

komunikat

KOMUNIKAT!

Szanowni Państwo, W celu powstrzymania rozprzestrzeniania się i ryzyka zakażenia koronawirusem COVID – 19, z dniem 24 marca 2020 r. Centrum Kultury „Browar B.” będzie nieczynne dla interesantów.
Czytaj więcej

kasa

Kasa nieczynna

Kasa nieczynna do odwołania. Zwrotu biletów zakupionych na wydarzenia, które miały się odbyć w tych dniach, w terminie późniejszym. Czytaj więcej

baner-palma

Wspólna Palma Wielkanocna

Zaistniała sytuacja zmusza nas do pozostawania w domu z dziećmi zróbmy zatem coś wspólnie. Zbliżają się Święta Wielkanocne więc choć trochę poczujmy ich klimat w naszych domach. Wspólna palma wykonana z naszymi pociechami albo babciami i dziadkami, którzy również dla bezpieczeństwa zostają w domu.
Czytaj więcej

twardy1

Cykl “grafika” – Ogólne informacje o grafice cz.1

Film przygotowany przez Janinę Twardy – instruktora sekcji “Grafika, rysunek, malarstwo”, jest pierwszą częścią cyklu poświęconego grafice. Co to są linoryty, drzeworyty czy gipsoryty? Co to są wklęsłodruki, płaskodruki? Co to w ogóle jest grafika? Tego wszystkiego dowiemy się oglądając pierwszy fimlik.
Czytaj więcej

tkactwo1

Tkactwo – osnowa na obręczy

Film przygotowany przez Barbarę Pakulską – instruktora tkactwa w Centrum Kultury “Browar B.” – pokazuje, że tkać można nie tylko w pracowni i nie tylko na profesjonalnych krosnach
Możliwości do stworzenia tkaninowego dzieła sztuki jest wiele i możemy z powodzeniem tworzyć we własnym domu.
Czytaj więcej

taniec-dorosli-dzieci

Zajęcia taneczne dla dzieci z rodzicami

Prowadzą Magda Musielewicz i Kaja Odzimek
Czytaj więcej

krzyzowka slider

“Krzyżówka z malarzami”

Wpisz nazwiska właściwych malarzy. Litery z kolorowych pól są podpowiedzią do hasła. Imię (pola żółte) i nazwisko (pola zielone) polskiego malarza z II. połowy XIX wieku.

Pierwsze 3 osoby, które prześlą prawidłowe hasło na adres edukacja@ckbb.pl, otrzymają od nas nagrody.
Dla pierwszej osoby pamiątkowy pendrive 8GB z 5-lecia Browaru.

Czytaj więcej

kartka-podroze

Karta: Podróże

Proponujemy Wam wykonanie własnych kart kolekcjonerskich 🙂 Co to znaczy? Karty kolekcjonerskie są znane na całym świecie, ludzie wykonują je własnoręcznie i wymieniają się nimi wzajemnie nawet pomiędzy krajami.
Czytaj więcej

origami

Sekcja origami – pajarita origami

Wielką zaletą origami jest rozwijanie logicznego myślenia, systematyczności, dokładności i precyzji manualnej. Ta stara sztuka składania papieru pobudza wyobraźnię przestrzenną, zdolności twórcze i ułatwia zapamiętywanie.
Czytaj więcej

kwiaty-toaletowe

Papierowe kwiaty

Przedstawiamy instrukcję wykonania kwiatów z rolek po papierze toaletowym. Do dzieła!
Czytaj więcej