Aktualności

Zagaj 2020

Pokonkursowa wystawa prac laureatów i uczestników XII Konkursu Rzeźbiarskiego im. Stanisława Zagajewskiego

Wyjątkowa w tym roku sytuacja i pandemia wirusa COVID-19 uniemożliwiła tradycyjne spotkanie uczestników i laureatów Konkursu im. Stanisława Zagajewskiego na otwarciu wystawy w kwietniu.

Czytaj więcej

Taktyk karciankidziela www

Planszówka na weekend – Dzieła mistrzów

Ech, któż by nie chciał tworzyć malarskich arcydzieł?
Można! W Dziełach mistrzów symbolicznie chwytamy za pędzel i malujemy obrazy największych twórców. Monet, Renoir, Van Gogh, Picasso – spore wyzwanie.
Czytaj więcej

baner-konkurs-dziecinstwa

Konkurs wokalny dla dzieci i rodziców

Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami. Z tej okazji przygotowaliśmy konkurs dla całej rodziny!  Wystarczy tylko nagrać wraz z dzieckiem utwór z naszego dzieciństwa (np. z repertuaru Majki Jeżowskiej, Fasolek, Natalii Kukulskiej itp.). Czytaj więcej

dzień dziecka

Dzieci mają głos!- konkurs Klubu “Stara Remiza”

Przed nami najbardziej radosne święto w roku – Dzień Dziecka. Dzieci wyróżniają się kreatywną wyobraźnią i nieszablonowym myśleniem. Dlatego z okazji ich święta, to właśnie my dorośli, posłuchamy co mają nam do powiedzenia na najważniejsze życiowe tematy. Czytaj więcej

baner-taneczy

Taneczny challenge #zostańwdomu

Podejmij wyzwanie, w czasie którego królować będzie taniec i pozytywna energia! Prosimy o przysłanie filmików nagranych telefonem komórkowym /w poziomie /z układami tanecznymi do utworu „Dance Monkey” /Tones and I/.
Czytaj więcej

van g

Mały Artysta – konkurs Klubu “Stara Remiza”

Zachęcamy do udziału w konkursie z okazji Dnia Dziecka!

Co trzeba zrobić? Wystarczy namalować obraz, którego inspiracją jest jakieś znane dzieło np. „Gwiaździsta noc” van Gogha czy „Mona Lisa” Leonarda oraz nagrać filmik z odpowiedzią na pytania: Co mi się w tym obrazie podoba? Jak można ten obraz zinterpretować?

Wszystkie prace zostaną opublikowane na naszym Facebooku, a każdy Mały Artysta otrzyma zaproszenie na wydarzenie adresowane do najmłodszych, organizowane przez Centrum Kultury “Browar B.”.

Zgłoszenia można przesyłać na adres: mrybarczyk@ckbb.pl do 28 maja. Zapraszamy!

10 TENOROW

10 tenorów – koncert przełożony

Koncert planowany na 23 marca, odbędzie się 19 września o godzinie 19.00 w Centrum Kultury “Browar B.”.

Czytaj więcej

baner-ankieta

Ankieta dla mieszkańców Włocławka

Z nowym rokiem weszliśmy w okres intensywnej pracy nad przygotowaniem Kompletnej Propozycji Projektu wraz z Planem Rozwoju Lokalnego i Planem Rozwoju Instytucjonalnego. Czytaj więcej

za ramaiwww Szmidt

“Zza obrazu”. Zdzisław Szmidt, „Potyczka z krzyżakami”2

Zdzisław Szmidt przyszedł na świat w 1935 roku w Ciechocinku. Uczył się w szkole ceramicznej, liceum plastycznym, a studia malarskie skończył w Gdańsku. Swoje umiejętności doskonalił na Wydziale Malarstwa (u prof. Krystyny Łady–Studnickiej) oraz w pracowni malarstwa ściennego (u prof. J. Żuławskiego).

Czytaj więcej

taktyk barcelona www

Planszówka na weekend – “Barcelona czy Werona”

Czy Amsterdam leży na południe od Warszawy? Które z miast jest bardziej wysunięte na zachód: Budapeszt czy Bukareszt? Dalej jest do Bilbao czy do Narviku?

Czytaj więcej