Wystawa Ewy Zawadzkiej

Baner zawadzka 1080

Zapraszamy do Browaru B. na wystawę prof. Ewy Zawadzkiej. Na ekspozycję składają się prace malarskie oraz fotograficzne powstałe na przestrzeni lat 2003-2015. Wspólnym elementem łączącym wszystkie eksponaty jest łacińska sentencja „Sufficit unum lumen in tenebris” (w ciemności wystarczy pojedyncze światło), która podkreśla istotną rolę światła i mroku w twórczości artystki.

Na ekspozycje składają się fotografie z cyklu „No comment” oraz prace malarskie z cyklu „Materia ciszy”.

Wystawę będzie można oglądać do 24 stycznia 2015 w dniach: wtorek – piątek 10-18, sobota, niedziela 14-18.

Ewa Zawadzka urodziła się w Kolumnie Las koło Łodzi. Studia ukończyła na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Obecnie prowadzi Pracownię Działań Multigraficznych w Katedrze Intermediów i Scenografii na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

Ewa Zawadzka jest jedną z najbardziej znanych polskich artystek grafików, zajmuje się malarstwem i fotografią. Posługuje się własną, oryginalną techniką graficzną i równie indywidualnym warsztatem malarskim. Głównym tematem jej twórczości jest świat postindustrialnego krajobrazu, budowanie iluzyjnych przestrzeni – wizyjnych i realnych zarazem.
Kurator Triennale Grafiki polskiej i cz
łonkini rady programowej Międzynarodowego Triennale Grafiki w Krakowie. Członek Rady Programowej Centrum Sztuki Zamek Sielecki w Sosnowcu oraz Stowarzyszenia Ars Cameralis w Katowicach. W swoim dorobku posiada liczne wystawy indywidualne oraz zbiorowe w kraju i za granicą mi.in. w Niemczech, Norwegii, a także w Krakowie, Sosnowcu, Warszawie, Kielcach, Katowicach i wielu innych miastach.

Artystka była wielokrotnie nagradzana nie tylko w Polsce, ale również w Norwegii i Egipcie.

Na swoim koncie ma liczne wystawy indywidualne i zbiorowe w kraju oraz za granicą.

Galeria zdjęć:  Link

Pozostałe aktualności

Komentowanie jest zamknięte.