Wystawa Beaty Fertały-Harlender pt. „Przekraczanie”

zaproszenie BF

W piątek 9 grudnia o godz.18.00 w Galerii Sztuki „Suszarnia” odbędzie się wernisaż wystawy wrocławskiej artystki – Beaty Fertały-Harlender pt. „Przekraczanie”.

Beata Fertała – Harlender to malarka, scenograf i wykładowca akademicki. Studia ukończyła w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu w pracowni malarstwa i rysunku pod opieką prof. Jarodzkiego, a dyplom z malarstwa obroniła w 1996 roku. Tytuł doktora w dziedzinie sztuk pięknych zdobyła w 2016 roku na Wydziale Malarstwa i Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Od dziewięciu lat pracuje jako wykładowca rysunku, malarstwa i podstaw projektowania scenografii, a od tego roku pełni funkcję dziekana na kierunku Architektura Wnętrz w Wyższej Szkole Humanistycznej we Wrocławiu. Swoje prace prezentowała na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce oraz za granicą m.in.: w Niemczech, Rumunii, Czechach, Portugalii i Hiszpanii. Od jedenastu lat organizuje co roku międzynarodowe warsztaty z pogranicza teatru, plastyki i happeningu w ramach programów: „Poszukiwacze sztuki”, „My, dzieci Europy” oraz „Kuźnia młodych artystów” w Europejskim Domu Spotkań w Krzyżowej.
W swojej twórczości artystka drąży materię w głąb. Przenika w strukturę płótna. Jej obrazy w sensie dosłownym dochodzą do ściany, angażując jednocześnie światło i cień. W Galerii Sztuki „Suszarnia” prezentowane będą prace z lat 2015-2016.
Wstęp wolny.
Wystawa trwa do 15 stycznia 2017 roku.


Pozostałe aktualności

Komentowanie jest zamknięte.