59. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Baner

W sobotę 5 kwietnia eliminacje 59. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego! Młodzi, zdolni i wrażliwi wokaliści i recytatorzy rywalizować będą w Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej. Janusz Gajos, Magdalena Cielecka, Artur Żmijewski i Jan Englert zaczynali swoje kariery w konkursie organizowanym przez Towarzystwo Kultury Teatralnej.

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski to pierwszy krok na drodze aktorskiej, spotkanie z pięknem języka polskiego i poznanie innych wrażliwych z całego kraju.
Konkurs odbywa się w formie turniejów: recytatorskiego, “wywiedzione” ze słowa, teatrów jednego aktora i poezji śpiewanej.
W sobotę we włocławskim Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej odbędą się eliminacje miejskie i rejonowe 59. OKR. 31  młodych wrażliwych recytatorów i wokalistów walczyć będzie o udział w krajowym finale.
Najwięcej będzie recytatorów, bo aż 20. Usłyszymy m.in. poezję Wisławy Szymborskiej, Zbigniewa Herberta i Juliana Tuwima oraz fragmenty prozy Sylwii Chutnik, Jerzego Pilcha i Helen Fielding.
Młodzi wokaliści w turnieju poezji śpiewanej wykonają utwory m.in. Wojciecha Młynarskiego, Seweryna Krajewskiego i Jacka Kaczmarskiego.
Najlepsi z sobotnich eliminacji pojadą w weekend 11-12 kwietnia do Torunia, gdzie odbędzie się etap wojewódzki. Spotkania finałowe zaplanowano w czerwcu we Włocławku (turniej poezji śpiewanej), Słupsku (turniej teatrów jednego aktora) i Ostrołęce (turniej recytatorski i wywiedzione ze słowa).
Zapraszamy do Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej przy ul. Słowackiego 1a w sobotę 5 kwietnia w godz. 10.00 – 16.00 na eliminacje miejskie i rejonowe 59. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

Afisz OKR 2014-mniejszy

Pozostałe aktualności

Komentowanie jest zamknięte.