60. OKR – Finał Turnieju Poezji Śpiewanej!

baner-na strone

Impreza organizowana jest w ramach 60. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Przez kilka dni gościć będziemy najlepszych młodych wokalistów w Polsce, wybranych w kilkustopniowych eliminacjach.

Informacje dla publiczności


W środę 10 czerwca o 19.00 zapraszamy na Dźwiękowiąząłkę. To interaktywne widowisko muzyczne zobaczymy na Placu Grodzkim. Sambor Dudziński wspólne z publicznością tworzyć będzie poezję i spektakl. Fabułę tworzą widzowie z prowadzącym wszystko aktorem wykorzystującym szerokie instrumentarium, m.in. elektroniczny fortepian, organy, zestaw perkusyjny, akordeon dęty, saxofon, a także instrumenty etniczne: duduk, flety, drumle, didgeridoo, berimbao, kopytnik, cabasa, dzwonki chromatyczne oraz wokal i chórki. Sambor to aktor teatralny i musicalowy, wokalista, kompozytor, multiinstrumentalista oraz wynalazca. Z zawodu aktor-lalkarz.

Zajmuje się kompozycją muzyki teatralnej i filmowej, wykłada piosenkę w Krakowskiej PWST. Dudziński to artysta nowej generacji. Najwyższej klasy profesjonalizm i techniczną perfekcję łączy z głęboką wrażliwością, wielką dyscypliną i zwykłą uczciwością. Wysokie wzorce i etos przejął zapewne z domu rodzinnego. Wywodzi się ze sławnej rodziny performerów. Jego ojciec, legendarny Paweł Dudziński, inicjował przed laty w Polsce sztukę performansu.. Sambor, podobnie jak jego rodzice, wybrał w sztuce drogę osobną. Zrezygnował z etatu w teatrze Capitol. Wycofał się na wieś. Odważnie wybrał niezależność, żeby całą energię móc poświęcić na rozwój duchowy. Obecnie realizuje własne projekty na scenach teatralnych i muzycznych. Dudziński jest prezesem Stowarzyszenia “Ale Wiocha” – organizacji powołanej do “stwarzania i pielęgnowania piękna”. W malowniczym krajobrazie dolnośląskiego skansenu od 2009 roku Stowarzyszenie rewitalizuje i przystosowuje zabytki na potrzeby kultury. Powstają tam rozmaite pracownie rzemiosła artystycznego, dając możliwość rozwoju w wielu dziedzinach. Muzyczny fenomen i “wojownik sztuki” grał w teatrze m.in. Jima Morrisona i króla Dawida.

 

W czwartek 11 czerwca zajęcia warsztatowe z wokalistami przeprowadzać będą Katarzyna Winiarska, Elżbieta Zapendowska, Andrzej Głowacki i Jan Zdziarski.

W piątek 12 czerwca o 17.00 i 19.00 w “Browarze B.” odbędą się koncerty konkursowe. W skład  jury  wchodzić  będą:  Katarzyna  Groniec  –  piosenkarka  i  aktorka;  Teresa  Drozda  –  dziennikarka muzyczna  Polskiego  Radia,  współprowadząca  audycję  „Gitarą  i  piórem”  w  radiowej  Trójce,  autorka niekomercyjnego  serwisu  internetowego  poświęconego  piosence  literackiej  „Strefa  Piosenki”;  Lech Śliwonik  –  teatrolog,  prezes  Towarzystwa  Kultury  Teatralnej  w  Warszawie,  redaktor  naczelny  Sceny, rektor Akademii Teatralnej w Warszawie w latach 2002 – 2008; Krzysztof Herdzin – znakomity pianista jazzowy,  kompozytor,  aranżer,  dyrygent  i  producent.  Autor  jazzowych  wersji  utworów  Chopina, orkiestrator  nagrodzonej  Oscarem  muzyki  Jana  A.P.  Kaczmarka,  wykładowca  Akademii  Muzycznej w Bydgoszczy;  Ojciec   Wacław Oszajca – poeta, autor kilkunastu tomów poetyckich przekładanych na niemiecki,  włoski  i  rosyjski,  jest  członkiem  Stowarzyszenia  Pisarzy  Polskich,  zasiadał  w  jury  Nagrody Literackiej Nike. Bezpłatne zaproszenia do odbioru w kasie pn.-pt. 10.00-18.00.  

W sobotę 13 czerwca o 21.00 na dziedzińcu “Browaru B.” DOBRY KONCERT z udziałem laureatów 24 Finału oraz Stanisława Soyki. Koncert poprowadzi Sambor Dudziński.

Bilety: Sektor B 50 zł, Sektor C 40 zł (w tym 8 % VAT) na www.ebilet.pl i w kasie „Browaru B.” pon.-pt. 10.00-18.00.

 

Stanisław Soyka należy do grona największych artystów polskiej sceny muzycznej. Wokalista jazzowy, pianista, i kompozytor obchodził w ubiegłym roku 35 – lecie artystycznej działalności. Komponuje i śpiewa pieśni o miłości i o jej braku, pieśni o tęsknocie i spełnieniu, ale nie ucieka przed wielkimi problemami współczesności.  W  jego  dorobku  jest  ponad  30  albumów,  z  których  kilka  osiągnęło  multiplatynowe nakłady.  Podczas  koncertów  więc  można  usłyszeć  pieśni  do  słów  Agnieszki  Osieckiej  z  albumu  „Tylko brać…Osiecka znana i nieznana”, klasyki Czesława Niemena z wydanej niedawno monografii „W hołdzie Mistrzowi”,  w  sąsiedztwie  takich  szlagierów  jak  „Absolutnie  nic”,  „Cud  niepamięci”  czy  „Tolerancja”. Nie  zabraknie  pieśni  napisanych  do  wierszy  polskich  i  nie  tylko  poetów  („Allegro  ma  non  troppo” W. Szymborskiej, „Który skrzywdziłeś…” Cz. Miłosza, „Nim przyjdzie wiosna” J. Iwaszkiewicza, sonety W.Shakespeare’a). Tym razem  Soyka wystąpi z zespołem o nazwie Soyka Kolektyw. Towarzyszyć mu będą Przemek Greger na  gitarze  elektrycznej  i  akustycznej,  Marcin  Lamch  na  kontrabasie,  Zbyszek  Uhuru  Brysiak  na instrumentach  perkusyjnych,  syn  Kuba  na  perkusji,  Antoni  Gralak  na  trąbce,  Aleksander  Korecki  na saksofonie.  Soyka  Kolektyw  stanowi  bogatą  i  niebywale  ciekawą  paletę  kolorystyczną  a  jazzowe temperamenty  i  kompetencje  wyzwalają  w  czasie  koncertów  tę  unikalną  moc  muzyki  improwizowanej. Warto  wybrać  się  na  koncert  Soyki  bo  to  zupełne  tak,  jakbyśmy  na  jakiś  czas  znaleźli  się  w  innym wymiarze,  pełnym  piękna  i  dobrych  emocji,  które  tylko  on  potrafi  z  taką  lekkością  wywołać  w  swojej publiczności. Przyjdzie a przekonacie się o tym osobiście.

Informacje dla wykonawców

Lista wszystkich uczestników XXIV Finału Turnieju Poezji Śpiewanej:


1. Aleksandra Bernatek – Przemyśl
2. Szymon Brucki – Starogard Gdański
3. Paweł Datkiewicz – Trzcianka
4. Anna Dulny-Leszczyńska – Poznań
5. Kaja Frankiewicz – Zielona Góra
6. Krzysztof Galas – Kielce
7. Karolina Gwóźdź – Nowy Sącz
8. Emilia Hadrzyńska – Chojna
9. Dominika Hoffman – Zielona Góra
10. Łukasz Jędrys – Olsztyn
11. Marta Majek – Warszawa
12. Dominika Majer – Łowicz
13. Iza Niedziółka – Biała-Podlaska
14. Krzysztof Oleksyn – Zgorzelec
15. Kamil Owczarek – Żory
16. Marlena Siwa – Żary
17. Michał Słomka – Koszalin
18. Paulina Statucka – Poznań
19. Julia Szachewicz – Warszawa
20. Marta Walecka – Starogard Gdański
21. Nikola Warda- Legnica
22. Agnieszka Weryszko – Zgorzelec
23. Karolina Woźniak – Toruń
24. Joanna Zych – Głuchołazy


Szanowni Państwo

Już po raz dwudziesty czwarty będziemy gospodarzami Finału. Serdecznie zapraszamy do Włocławka i proponujemy następujący program:

10.06. – środa
przyjazdy do godz.17.30* – Hotel „Kujawy”, ul. Kościuszki 20, tel. 54 327 75 00
(dojście z dworca PKP, PKS około 5 minut).
godz. 18.00 – kolacja, Restauracja Nowy Ekspres, ul. Kościuszki 27
godz. 19.00 – „Dźwiękowiązałka” – interaktywne widowisko muzyczne,
CH Wzorcownia, Plac Grodzki

11.06. – czwartek
godz. 9.00-19.30 – zajęcia warsztatowe**, próby koncertów konkursowych

12.06. – piątek
godz.9.00 – próby koncertów konkursowych,
godz.17.00 – I koncert konkursowy ***,
godz.19.00 – II koncert konkursowy

13.06. – sobota
godz.14.00 – próba Koncertu Galowego,
godz. 21.00 – Koncert Galowy

 Informujemy, że uczestników zakwalifikowanych do Finału obowiązuje akredytacja w wysokości 145 zł od osoby. Kwotę tę należy wpłacić do 2 czerwca 2015 r. na nasze konto: BANK BOŚ O/WŁOCŁAWEK, nr konta 79 1540 1027 2102 9142 6468 0001. Akredytacja obejmuje: noclegi w hotelu „Kujawy” /od 10.06. do 14.06./, wyżywienie – od kolacji 10.06 do kolacji 13.06 i karty wstępu na wszystkie koncerty.
 W załączeniu przesyłamy karty akredytacyjne i oświadczenia, które prosimy pilnie przesłać do nas mailem – okr@ckbb.pl,. Karty akredytacyjne i oświadczenia dostępne są do pobrania poniżej.
 Prosimy o zabranie potwierdzenia wpłat.
 Prosimy uczestników (solistów) Finału o przesłanie do nas – e-mail: okr@ckbb.pl – zdjęć (legitymacyjne lub portret). Fotografie chcemy wykorzystać w biuletynie. Sprawa pilna!  Organizatorzy nie przyjmują odpowiedzialności za niepełnoletnich uczestników. Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w imprezie za pisemną zgodą rodziców lub opiekunów.  Prosimy o zabranie dokumentu tożsamości potrzebnego do zameldowania w hotelu.  Dodatkowych informacji udzieli rzetelnie Jan Jabłoński – tel. 54 232 40 31, 605 858 414
Uwaga:
Udział instruktorów i opiekunów odbywa się także na zasadach akredytacji:
 Akredytacja 270 zł obejmuje: noclegi /od 10.06. do 14.06./ w hotelu „Kujawy” /razem z uczestnikami Finału/, wyżywienie – od kolacji 10.06. do kolacji 13.06. i karty wstępu na wszystkie koncerty/.  Istnieje możliwość telefonicznego zarezerwowania miejsc w hotelach:

o Hotel „Aleksander”, tel. 54 412 66 66
o Hotel „Młyn”, tel. 54 233 01 00
o Hotel „Ratuszowy”, tel. 54 232 62 76
o Hotel „Victoria”, tel. 54 412 44 00

W przypadku rezerwacji miejsc w innych hotelach możemy dokonać rezerwacji biletów na koncerty
i częściowego wyżywienia. Prosimy o informację telefoniczną 54 232 40 31 lub elektroniczną –
okr@ckbb.pl
* Biuro Organizacyjne Finału pracować będzie:
– 10 czerwca w godz. 15.00 – 18.30 – Hotel „Kujawy”, ul. Kościuszki 20
– 11 czerwca w godz. 10.00 – 19.00 – Centrum Kultury „Browar B.”, ul. Łęgska 28 ;
** zajęcia prowadzić będą: Elżbieta Zapendowska, Katarzyna Winiarska, Jan Zdziarski i Andrzej
Głowacki. Zajęcia warsztatowe i koncerty konkursowe odbywać się będą w Centrum Kultury
„Browar B.”, ul. Łęgska 28, wejście od ul. Bechiego 4.
*** transmisję wideo „na żywo” z koncertów konkursowych będą mogli Państwo obejrzeć na
Włocławskim Portalu Internetowym www.q4.pl. Transmisja będzie przeprowadzona w postaci
streamingu wideo


Pliki do pobrania
Dobroczyńcy
Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 oraz ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Pozostałe aktualności

slajder-1920-x575-Choinka-w-kolorze-2
Warsztaty czasowe „Choinka w kolorze”
1920x575-01
Imieniny Mikołaja Kopernika
slider
“Włocławek jak malowany”

Komentowanie jest zamknięte.