Podróż do ojczyzny Szekspira Zespołu Pieśni i Tańca „Kujawy”

aa

Zespół Pieśni i Tańca „Kujawy” z radością przyjął zaproszenie od polskiej społeczności z miasta partnerskiego Włocławka, angielskiego Bedford, i udał się w sześciodniową podróż do ojczyzny Szekspira.

Głównym celem wyjazdu było uświetnienie drugiej edycji Polskiego Festiwalu i zaprezentowanie repertuaru szerszemu gronu publiczności w tym podlondyńskim mieście.
„Kujawy” zaprezentowały tańce z kilku regionów Polski, które oklaskiwali nie tylko nasi rodacy, ale również wielu Brytyjczyków. Na scenie pojawiły się ponadto inne zespoły folklorystyczne, zespoły rockowe czy piosenkarka Katy Carr. Główną imprezę 15 maja 2016 roku poprowadził w centrum miasta lider zespołu Big Cyc, Krzysztof Skiba.
Większość członków zespołu w trakcie pobytu na Wyspach gościły u siebie polonijne rodziny. Przyjęły one młodych włocławian – jak na kraj monarchii przystało – po królewsku. W myśl zasady, że nie samym tańcem człowiek żyje, „Kujawy” zwiedziły też kompleks uniwersytecki Cambridge, muzeum sztuki i starożytności Fitzwilliam Museum i nadmorską miejscowość Great Yarmouth.
Pobyt u Synów Albionu był też znakomitą okazją dla młodzieży do sprawdzenia swojej znajomości języka angielskiego w praktyce. Na zakończenie pobytu kierownik ZPiT „Kujawy” otrzymał serdeczne podziękowania za występ swoich podopiecznych i oficjalne zaproszenie na kolejną edycję Polskiego Festiwalu. Zatem… see you next year!

Relację zdał: Piotr Wawrowski


Pozostałe aktualności

baner 1920x 575
Włocławski Jarmark Bożonarodzeniowy 
slajder-14
Festiwal Dobrej Energii CUDNOLANDIA
WIK grudzien awers 25 DO DRUKU_page-0001
WIK / GRUDZIEŃ 2025

Komentowanie jest zamknięte.