Andrzej Reschke – “Emocje”

slajder 1920 x575 ckbb Reschke

Piękno portretu rzeczywistego lub inscenizowanego na potrzeby pokazania emocji, która towarzyszy od zawsze człowiekowi – to wszystko będzie można zobaczyć na wystawie Andrzeja Reschke.

Andrzej Reschke pochodzi spod Lęborka na Kaszubach, lecz osiadł we Włocławku. Fotografią zajmuje się od kilkunastu lat, głównie tematyką przyrodniczą oraz szeroko pojętymi portretami. Nie wyobraża sobie życia bez ptaków, fotografii i własnego aparatu. W swoich projektach portretowych stara się pokazać szeroki zakres ludzkich emocji wraz ze wszystkimi jej odcieniami. W jego ostatnim cyklu zatytułowanym po prostu „Emocje” ukazuje je w nieco inny sposób, niż zwykliśmy postrzegać. Emocje pokazane w sposób subtelny i z dużą dozą taktu, skłaniają nas do refleksji. Nie krzyk, czy widoczna krew lub rozdarty śmiech, lecz spokój, cisza i pojedyncza łza opowiadają tu historię człowieka…

Wernisaż odbędzie się 24 października o godz. 18.00 w Galerii Beczkownia, Fermentownia. Wystawę można zwiedzać do 3 stycznia 2020 r., wstęp wolny.


Pozostałe aktualności

Komentowanie jest zamknięte.