BohaterON

bohateron-baner
Kolejna edycja BohaterONu już 18.09.2019 r. w Centrum Kultury „Browar B.”
To ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im kartek dystrybuowanych na terenie całego kraju. Akcja pisania kartek odbędzie się 18.09.2019 w godzinach 10:00 – 17:00 w Centrum Kultury „Browar B.”. Można również przynieść własną kartkę.

Tegoroczna edycja, współorganizowana z Fundacją Ari Ari, ma na celu przedstawienie życia codziennego podczas wojny. Gościem specjalnym będzie Pani Krystyna Majczyńska – uczestniczka Powstawania Warszawskiego, która opowie o swoich doświadczeniach związanych z Powstaniem, życiem i walce w czasach okupacji. Na to szczególne spotkanie zapraszamy o godzinie 10:00 i 12:00. W przestrzeni Centrum Kultury „Browar B.” będzie można odwiedzić wojenne kino, fryzjera, zajrzeć do kawiarni na Warszawskiej Ulicy czy posłuchać ulicznych grajków z Kapeli z Szaconkiem.

Zachęcamy także uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu Włocławka do wzięcia udziału w konkursie. Tematem przewodnim  jest historia II Wojny Światowej oraz Powstania Warszawskiego, wpływu tych wydarzeń na młodych ludzi i życie codzienne w tamtym okresie. Forma prac konkursowych obrazujących temat przewodni jest dowolna, np. piosenka, plakat, tekst, film (max. 5 minut), wydarzenie, wystawa, obraz, rysunek, zdjęcie. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone wycieczką do Muzeum Powstania Warszawskiego. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w dniu finału akcji – 18.09.2019 r. o godz. 11:45 w Sali Widowiskowej Centrum Kultury “Browar B.”.

Regulamin konkursu i karta zgłoszeniowa na stronie  https://ckbrowarb.pl/konkurs-zycie-za-okupacji/

 

Pozostałe aktualności

Komentowanie jest zamknięte.

[an error occurred while processing this directive]