Być jak Indiana Jones – „Zakazana wyspa”

WEBSITE BANNER

Tym razem proponujemy „Zakazaną wyspę”. Jest to gra zespołowa dla 2-4 osób, która otrzymała prestiżowe wyróżnienie Mensa Selcet, przyznawane wybitnym grom planszowym wyróżniającym się estetyką wykonania, oryginalnością mechaniki i wartościami intelektualnymi.
Rzeczywiście, gra jest warta świeczki 🙂

Drużyna specjalistów różnego typu (m. in. inżynier, nurek, pilot) ląduje na tytułowej zakazanej wyspie, aby odnaleźć magiczne artefakty i uratować je przed zgubą. Czasu jest niewiele, ponieważ wyspę zaczyna zalewać ocean. Każdy ruch gracza poprzedza szczegółowa analiza – prawdziwy zespołowy trust mózgów. Kto powinien płynąć po artefakt, kto ma ubezpieczać lotnisko, jak najszybciej dotrzeć do zalewanej jaskini i pomóc partnerowi? Zwycięstwo można odnieść tylko wtedy, gdy cały zespół odleci jedynym śmigłowcem z kompletem zdobyczy. Nie jest to łatwe na żadnym z poziomów trudności. Ileż tu porażek – jak to u poszukiwaczy skarbów.
W „Zakazanej wyspie” realizują się marzenia o przygodzie. Są tajemniczość i emocje. Jakbyśmy na moment odnaleźli Atlantydę…
Gorąco polecamy – bez ograniczenia wieku!

Pozostałe aktualności

Komentowanie jest zamknięte.