Carrantuohill we Włocławku

carantuohill-2

Irlandzkie widowisko w wykonaniu śląskiego zespołu! „Touch of Ireland – the storm” to barwny spektakl muzyczno-taneczny opracowany przez uznany na świecie zespół muzyki celtyckiej Carrantuohill oraz najlepszych specjalistów od tańca irlandzkiego.

Premiera widowiska miała miejsce w 2006 roku w Teatrze Muzycznym w Gliwicach. Od tego momentu „Touch of Ireland” stał się niezwykle profesjonalnym oraz dopracowanym w najdrobniejszych szczegółach projektem artystycznym prezentowanym na wielu uznanych scenach teatrów polskich oraz europejskich festiwalach (Francja, Niemcy, Szwajcaria…).
Obecnie widowisko to jest jednym z najbardziej rozpoznawanych programów istniejącego od ponad 25 lat zespołu Carrantuohill (Fryderyk w kat. ethno/folk, zdobywca złotej i platynowej płyty za swoje wydawnictwa, uczestnik największych światowych festiwali folkowych).
Swoje taneczne popisy w przedsięwzięciu prezentują natomiast Mistrzowie Europy oraz finaliści Mistrzostw Świata w tej dyscyplinie, którzy stale rozwijają swoje umiejętności pod nadzorem najlepszych światowych nauczycieli tańca irlandzkiego.
„Touch of Ireland – the storm” to nowa, rozbudowana wersja pierwotnego programu. Nowe układy choreograficzne, nowe kompozycje muzyczne oraz wspaniałe, nowe stroje…
„Touch of Ireland – the storm” – to całe bogactwo prawdziwej irlandzkiej muzyki i tańca..
Seamus Heaney – irlandzki poeta, laureat Nagrody Nobla w 1995 r. – po kilku spotkaniach z zespołem Carrantuohill, stwierdził: “…nieoczekiwanie poczułem się jak w domu podczas spotkania z polskimi muzykami grającymi irlandzkiego jiga i reela w takim stylu i z takim szelmostwem, że nawet Irlandczycy nie zrobiliby tego lepiej.”
Widowisko muzyczno-taneczne „Touch of Ireland – the storm” zobaczymy we Włocławku w sali WSHE (Plac Wolności 1) w sobotę 15 lutego o 18.00. Bilety w cenie 35 zł do nabycia: CK „Browar B.” Plac Wolności 1 pok. 26A, Klub „Zazamcze” ul. Toruńska 87, Klub „Stara Remiza” ul. Żabia 8, Empik ul. Pułaskiego 14 i na www.ebilet.pl

Pozostałe aktualności

Komentowanie jest zamknięte.