#ChisinauKeepSmiling „Kiszyniów – od szarości do radości”

baner-chisinau

Podstawowym założeniem projektu „Kiszyniów – od szarości do radości” jest ocieplenie wizerunku stolicy Mołdawii poprzez szereg działań artystycznych przeprowadzonych w przestrzeni miejskiej – głównie malowanie murali. Na wystawę składa się 180 form graficznych.

Przez rok (180 dni akademickich), od 1 października 2018 r. do 1 października 2019 r. artysta codziennie malował miniatury, przedstawiające widoki z Kiszyniowa: 9 obrazów i 16 grafik dziennie o wymiarach 25 x 25 cm każdy.
Proces tworzenia i rezultaty były codziennie publikowane na Instagramie i w serwisie YouTube. W kolejnym etapie projektu artysta podjął akcję malowania klatek video-artu z uczniami kiszyniowskich szkół podstawowych oraz murali w przestrzeni miasta. Kolorystykę prac wybierali mieszkańcy podczas wcześniej przeprowadzonych badań terenowych.
Maksym Ostrowski (ur. 1995) – młody artysta sztuk wizualnych, absolwent edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych w specjalności technik teatralnych, filmowych i telewizyjnych na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Dyplom obronił w 2017 r. w trzech specjalnościach: malarstwie, rysunku i formach graficznych oraz scenografii i kostiumografii. Obecnie studiuje malarstwo na Akademii Muzyki, Teatru i Sztuk Wizualnych w Kiszyniowie w Mołdawii w ramach stypendium Funduszu Wyszehradzkiego.

Pozostałe aktualności

slajder Wszechswiat 2020 ckkb 1920 x 575
Zbiorowa wystawa sztuki pt. Wszechświat Koloru
taktyk pachwork fb
Tańcowała igła z nitką – gra Patchwork
slajder pocztowki ckkb 1920 x 575
„Pocztówki z zimowej krainy”

Komentowanie jest zamknięte.