„Co w prawie piszczy” – spotkanie z dyrektorem Amnesty International Polska

Amnesty International

Tym więcej możemy dać innym, im bardziej o siebie zadbamy. Zaniedbanie siebie to krótka droga do wypalenia – mówi Draginja Nadażdin. Spotkanie w Browarze B. 7.11 o 17.00. Wstęp wolny.

“Czy nasze prawa i wolności są trwałe i równe dla wszystkich?” – to tytuł kolejnego spotkania z cyklu ,,Co w prawie piszczy”.

Stowarzyszenie Sędziów Polski Iustitia Oddział toruńsko-włocławski wraz z przedstawicielami innych zawodów prawniczych zapraszają 7 listopada o godzinie 17:00 do Centrum Kultury „Browar B.” na spotkanie z Draginją Nadaždin. Urodzona w Mostarze (b. Jugosławia, obecnie Bośnia i Hercegowina). W Polsce mieszka od 1994 roku. Absolwentka Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Warszawskiego, Szkoły Praw Człowieka Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka oraz Leadership Accademy for Poland. Od 2007 roku jest Dyrektorem Amnesty International Polska. W latach 2013-2016 członkini Rady Programowej Narodowej Galerii Zachęta. W 2014 roku odznaczona przez Prezydenta Polski Złotym Krzyżem Zasługi. Jej obszary zainteresowań obejmują tematy związane z prawami człowieka, kulturą i sztuką, wolnościami obywatelskimi i akcjami społecznymi. Walka o prawa człowieka jest jej misją i stylem życia. Spotkanie poświęcone będzie prawom mniejszości i zagrożeniom ładu demokratycznego.

Pozostałe aktualności

Komentowanie jest zamknięte.