Koncert audiowizualny “Voices of the Cosmos”

kopernik

27 kwietnia o godz. 19.00 zapraszamy na pierwszą odsłonę projektu artystyczno-naukowego DE REVOLUTIONIBUS 2023.

Voices of the Cosmos to połączenie astronomii z muzyką elektroakustyczną. Twórcy korzystają z oryginalnych sygnałów pozaziemskich i dźwięków odbieranych przez radioteleskopy (np. pulsary, magnetosfery planet, Słońce, zorza polarna, masery) oraz inne urządzenia radiowe, czasami korzystają z sonifikacji i archiwalnych nagrań z misji kosmicznych.

Na wydarzenie w CK “Browar B.”  składać się będzie:
– koncert muzyki elektronicznej z danymi radioastronomicznymi grupy VOICES OF THE COSMOS (Rafał Iwański – Toruń, Wojciech Zięba – Grudziądz) wraz wizualizacjami zawierającymi treści astronomiczne;
– multimedialny wykład astronoma Sebastiana Soberskiego (Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne w Grudziądzu, radioastronom w Instytucie Astronomii UMK w Piwnicach k. Torunia).

 

 VOICES OF THE COSMOS:
Grupa stworzona przez dwóch artystów dźwięku: Rafała Iwańskiego (muzyka znanego z takich grup jak ALA MEDA czy HATI) i Wojciecha Ziębę (solo występującego jako ELECTRIC URANUS, producenta instrumentów akustycznych) oraz astronoma Sebastiana Soberskiego, kierownika Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego w Grudziądzu i radioastronoma w Instytucie Astronomii UMK w Piwnicach pod Toruniem. Projekt VOICES OF THE COSMOS w nowatorski sposób łączy osiągnięcia astronomii z muzyką elektroakustyczną. Twórcy korzystają z oryginalnych sygnałów pozaziemskich i dźwięków odbieranych przez radioteleskopy (np. pulsary, magnetosfery planet, Słońce, zorza polarna, masery) oraz inne urządzenia radiowe, korzystają też z sonifikacji i archiwalnych nagrań z misji kosmicznych. Ścieżki instrumentalne zintegrowane z przetworzonymi rytmami i tonami „dźwięków kosmicznych” tworzone są za pomocą instrumentów elektronicznych, zarówno cyfrowych, jak i analogowych, a także rozmaitych obiektów akustycznych. Grupa od 2009 roku popularyzuje astronomię przez muzykę i muzykę w środowisku naukowym oraz eksperymentalne techniki generowania dźwięków elektroakustycznych. Projekt był wielokrotnie prezentowany w formie koncertów audiowizualnych w prestiżowych instytucjach naukowych, galeriach, klubach i na festiwalach muzycznych, również w wersji rozszerzonej o wykłady astronomiczne i obserwacje nieba, a także warsztaty dźwiękowo-astronomiczne.

Bilety po 10 zł dostępne w kasie CK “Browar B.”

KUP BILET!!!

Organizatorem projektu jest Fundacja Artystyczna Kosmos z Torunia.
Partnerem Głównym projektu jest Województwo Kujawsko-Pomorskie.
Partnerzy: Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne w Grudziądzu
Patronat medialny: Polskie Radio PiK, TVP3 Bydgoszcz, URANIA – POSTĘPY ASTRONOMII

 

Pozostałe aktualności

Komentowanie jest zamknięte.