Dni Włocławka 2015

1080 baner

W ostatni weekend czerwca odbędzie się święto naszego miasta. Dwa dni koncertów, występów, zabawy i radości.

“Lato z Humorem” to uśmiechnięty początek wakacji w naszym mieście. W sobotę 27 czerwca na Bulwarach wystąpią kabarety, które dawno u nas nie gościły i należą do najbardziej znanych i lubianych.

W niedzielę 28 czerwca we Włocławku gościć będzie najpopularniejsza radiowa audycja w Polsce “Lato z Radiem”.  Od 10.00 nadawany będzie program prosto z Przystani przy ul. Piwnej. Od 16.00 do 23.00 na placu przy Hali Mistrzów odbędzie się impreza z udziałem gwiazd: Ewy Farnej, Afromental, Manchester, iluzjonisty Macieja Pola oraz widowiska dla dzieci Centrum Uśmiechu.

Kabaret Młodych Panów narodził się w 2004 roku. Premiera pierwszego programu grupy, “My naprawdę chcemy pracować”, odbyła się podczas IX Rybnickiej Jesieni Kabaretowej. Już w kolejnym roku kabaret otrzymał nagrodę za najlepszy skecz podczas XXI Przeglądu Kabaretów Amatorskich. Potem na tym słynnym przeglądzie triumfowali jeszcze nieraz, otrzymując choćby pierwsze miejsce i nagrodę publiczności w 2007 roku. Publiczność polubiła ich za teksty o “Blacharzu” czy “Budowlańcach”. Dyskografia kabaretu dorobiła się trzech wydawnictw DVD: “Liga Kabaretów – Kabaret Młodych Panów”, “Z Młodymi jak najbardziej” oraz “Bezczelnie Młodzi”. Ich najpopularniejsze numery to “Policjanci”, “Nauczyciele” i “Tango Władza”.

Halamie popularność przyniosły mu rola Śpiewającej Bakterii i parodiowanie hiphopowych przebojów. Kto nie zna piosenki “Śpiworki”? Każdy słyszał słowa: “ja wiedziałem, że tak będzie…”. Dotarł na szczyt Listy Przebojów Trójki! Odniósł sukces jako Pan Józek, hodowca drobiu z Chociul. Od tamtej pory już jest go pełno. Grzegorz Halama Oklasky stał się marką. Scena kabaretowa, występy w telewizji – to wszystko mało. Wkroczył do świata kina. Był głosem krasnala Knedla w komedii “7 krasnoludków. Las to za mało – historia jeszcze prawdziwsza”. W “Wyjeździe integracyjnym” wcielił się w rolę policjanta, a w “Nie kłam kochanie” w męża jednej z bohaterek. To były tylko epizody. W tegorocznym “Polskim gównie” doczekał się jednej z głównych ról, zagrał Czesława Skandala, komornika o skłonnościach do show-biznesu.

Łowcy.B mają 12 lat. Swoją działalność rozpoczęli z przytupem wygrywając w ciągu pierwszych dwóch lat niemal wszystkie liczące się festiwale. 1 nagroda na Pace, Grand Prix Mulatki, Grand Prix na Wyjściu z Cienia oraz Grand Prix Przewałki. Oprócz tego Łowcy.B wygrali festiwal kabaretu w Zielonej Górze i zdobyli kilka koryt na rybnickim Ryjku.

Spektakl Łowców to nie zwyczajny występ. To wybuchowa mieszanka spontaniczności i dużej ilości improwizacji. Wszystko to w oparach absurdu… Jako jedyni w swoich spektaklach grają muzykę na żywo, w autorskich kompozycjach. Żaden instrument nie pochodzi z kradzieży.

Weźrzesz to jedna z najprężniej rozwijających się grup kabaretowych młodego pokolenia. Nagrodzeni na najbardziej priorytetowych festiwalach i przeglądach kabaretowych takich jak: Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry (Nagroda Publiczności), Rybnicka Jesień Kabaretowa (zwycięstwo w Małym Ryjku), Zostań Gwiazdą Kabaretu (Grand Prix i Nagroda Publiczności), Przewałka (Grand Prix), Finaliści Paki. Coraz częściej zapraszani do kabaretowych programów telewizyjnych. Mogliśmy ich zobaczyć w programie Stand Up Zabij mnie Śmiechem, Ryjek, Sabat Czarownic oraz Kabaretowe Wakacje z Duchami. Grupa prezentuje skecze bardzo różnorodne. Od relacji damsko męskich przez policjantów, złodziei, dziwnych biur, instytucji aż do kompletnie odchylonego od normy Człowieka Pampersa. Całość owiana inteligentnym żartem z mocnymi pointami.

Zobaczymy ich program kabaretowy na koniec imprezy, ale Aneta Kwapisz i Jarek Pająk będą też konferansjerami przez całą cześć kabaretową imprezy!

Od 15.00 posłuchamy dwóch zespołów coverowych z Włocławka. Piotr Majcher zagra w duecie z Jackiem Zasadą. Majcher to wokalista progresywnej grupy Protoplasta, kiedyś Isme. Barwna i znana osobowość wśród muzyków. Zasada to nauczyciel gry na flecie w szkole muzycznej, znany m.in. z grup Belgrad i Quidam.

4 Covers tworzy czterech doświadczonych muzyków. Wokalistą jest Grzegorz Walczak z Czaqu, na gitarze gra Sławek Kanderski z Popovaculi, na basie Maciej Jakubczyk z zespołu Arizona  a na perkusji Tomek Wawrzonkoski, który grał m.in. w grupach Niewinni i Zwiastun Burzy.

W najbliższą sobotę 27 czerwca rusza największa w Polsce wakacyjna trasa koncertowa promująca kultową audycję Radiowej Jedynki – „Lato z Radiem”. Wakacyjne imprezy, podczas których wystąpią największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej, odbędą się w 20 miastach na terenie całego kraju. W najbliższy weekend „Lato z Radiem” zawita do Uniejowa i Włocławka.

W sobotę 27 czerwca w Uniejowie na scenie ustawionej na boisku przy termach zagrają Szafa Gra, Pectus, Formacja Nieżywych Schabuff oraz gwiazda wieczoru – zespół Enej. Dzień później, w niedzielę 28 czerwca, „Lato z Radiem” przeniesie się do Włocławka, w którym przy Hali Mistrzów wystąpią Manchester, Afromental oraz Ewa Farna. Uczestnicy koncertu będą mogli również podziwiać specjalne widowisko iluzjonisty Macieja Pola, który z pewnością zachwyci nie tylko wielbicieli magii. Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci. W obu miastach specjalny program dla najmłodszych przygotowało Centrum Uśmiechu.

Imprezy poprowadzi Bogdan Sawicki, a gospodarzami studia plenerowego Radiowej Jedynki, usytuowanego tuż obok sceny, będą Karolina Rożej, Sława Bieńczycka i Roman Czejarek.

W tym roku obok przedpołudniowej audycji „Lato z Radiem”, nadawanej od poniedziałku do soboty w godz. 9.00-12.00 i w niedziele w godz. 10.00-12.00, Radiowa Jedynka zaproponuje także dwa dodatkowe pasma – „Lato z Radiem Extra” i „Lato z Radiem Pod Gwiazdami”. Pierwsze z nich to interaktywny program z dużą dawką muzyki, nadawany w godz. 16.00-23.00 w soboty i niedziele, prowadzony przez Marię Szabłowską, Zbigniewa Krajewskiego, Małgorzatę Kościelniak i Marcina Kusego. Natomiast „Lato z Radiem Pod Gwiazdami” pojawiać się będzie na antenie w nocy z soboty na niedzielę, w godz. 23.00-3.00. W audycji Marcin Kusy opowie o zbliżających się występach gwiazd na trasie „Lata z Radiem” oraz muzyczne podsumuje koncerty dnia. Nocna audycja będzie także okazją do ponownego wysłuchania wszystkich „Piosenek Dnia Jedynki” z mijającego tygodnia.

Radiowa Jedynka zaprasza również na specjalną stronę internetową latozradiem.pl, poświęconą tegorocznej audycji i trasie koncertowej. Multimedialny serwis umożliwia zapoznanie się z „Latem z Radiem” 2015 od A do Z – internauci znajdą w nim m.in. wszystkie szczegóły dotyczące koncertów, artystów, audycji, zespołu redakcyjnego „Lata z Radiem”, konkursów i wiele innych ciekawostek. W wakacyjne soboty i niedziele, dzięki transmisji wideo na stronie, każdy będzie mógł zobaczyć występy gwiazd „Lata z Radiem”. Obszerne relacje z tych wydarzeń – w postaci galerii zdjęć i filmów – również zostaną zamieszczone w serwisie.

Lato z Radiem nadawać będzie program na żywo z Włocławka w niedzielę od 10.00 z Przystani przy ul. Piwnej. Gośćmi będą m.in. prezydent Marek Wojtkowski, choreograf Ina Griszczuk, pilot balonowy Bartosz Nowakowski, dyrygent Marian Szczepański i historyk Tomasz Wąsik. W Pierwszym Programie Polskiego Radia będą jeszcze popołudniowe “wejścia” na antenę prosto z terenu imprezy, czyli placu przy Hali Mistrzów.

Radiowa “Jedynka” nadaje we Włocławku na częstotliwości 87,7 i 92,2.

SPONSOR GŁÓWNY DNI WŁOCŁAWKA 

Pozostałe aktualności

129057744_670502190296162_956247612472101343_n
Konkurs plastyczny “Zima”
slajder pocztowki ckkb 1920 x 575
„Pocztówki z zimowej krainy”

Komentowanie jest zamknięte.