Dni Włocławka 2022

0 DW www

Zapraszamy na święto naszego miasta. Koncerty na Słodowie Igo, Grubson, Nanga, Daria, Papa D i B.R.O, Włocławski Jarmark, atrakcje dla dzieci i wiele więcej…

25.06.2022 Sobota
17.00 Nanga
Zespół powołany do życia przez włocławianina Filipa Różańskiego i Macieja Dzierżanowskiego, z Lao Che. Do współpracy zaprosili saksofonistę i klawiszowca Karola Golę (również Lao Che) oraz Magdę Dubrowską wokalistkę, basistkę i autorkę tekstów. Artystkę związaną z polską sceną undergroundową, współtworzącą zespoły Gang Śródmieście i Utrata Skład.
W listopadzie 2020 zespół wydał płytę „Cisza w bloku”. Nanga bawi się gatunkami. W piosenkach słychać różne muzyczne wpływy – od elektroniki po reagge.
19.00 Grubson
Pochodzący z Rybnika wokalista, raper i producent muzyczny. Autor takich hitów jak „Na szczycie”, „Naprawimy to” czy „Spiesz się powoli”. Na swoim koncie ma współpracę z wieloma czołowymi artystami, nie tylko ze świata rapu. Śpiewał m.in. w kawałkach Miuosha, Jamala, Vienia czy Krzysztofa Zalewskiego. Jego koncerty cieszą się dużą popularnością wśród fanów rapu.
21.00 Igo
Wokalista obdarzony charakterystyczną barwą głosu. Dał się poznać publiczności za sprawą grupowych projektów. Wraz z producentem Kubą Traczem do sierpnia ubiegłego roku występował jako Bass Astral x Igo. Po wieloletniej współpracy z chłopakami z zespołu Clock Machine oraz kooperacji w elektronicznym duecie Bass Astral x Igo, Igor Walaszek postanowił przeżyć swój debiut raz jeszcze. Był gwiazdą Męskiego Grania 2020. Razem z Błażejem Królem i Darią Zawiałow wykonał singiel “Świt”. Latem 2022 wystąpi na najważniejszych festiwalach w Polsce. Jesienią wyruszy w solową trasę po najlepszych klubach.

26.06.2022 Niedziela
17.00 B.R.O
Jakub Birecki to polski raper i producent muzyczny. Karierę muzyczną rozpoczął w 2009 roku nielegalem Univers Story. Następnie ukazały się kolejne wydawnictwa Bireckiego: Next Level i minialbum Next Seven. W 2019 roku artysta wystąpił na Polsat SuperHit Festival z utworem Mówiła mi, za który otrzymał potrójną platynową płytę. W 2020 roku ukazały się dwa wydawnictwa. Rapowe Next Level 3, oraz popowo-funkową Delorean. Obydwa longplaye tworzą spójną całość. Raper zaskoczył wtedy swoim nowym muzycznym obliczem. Pod koniec 2020 roku podjął współpracę z Karolem Frizem Wiśniewskim i całą Ekipą. Został songwriterem i trenerem wokalnym Youtuberów. Napisał kilkanaście utworów na debiutancki album influencerów Ekipa – Sezon 3, który już w przedsprzedaży pokrył się platyną. W 2022 roku stworzył tytułowy utwór do serialu TVN Bunt. Zagrał w nim również samego siebie. Jesienią 2022 roku planuje wydać album koncepcyjny Dziewczyna Dilera.
18.30 Daria
Do show-biznesu wkroczyła kilka miesięcy temu, a już zaliczana jest do grona najpopularniejszych polskich wokalistek młodego pokolenia. Daria zwróciła na siebie uwagę słuchaczy utworem Blind love. Piosenka błyskawicznie podbiła listy przebojów. „Jak pierwszy raz usłyszałem tą piosenkę w radiu myślałem że to Dua Lipa a okazało się ze to Polka”, „Masz niesamowitą barwę głosu. Utwór rewelacyjny. Dla mnie hit tego roku Daria! Czekam na nowe kawałki!”, „Szok, nie wiedziałam, że mamy w Polsce tak niesamowity talent, piosenka światowego formatu, zasługuje na pierwsze miejsca na listach przebojów, piękny, głęboki głos, życzę wielu sukcesów i czekam na jeszcze… ”, czytamy pod teledyskiem artystki.

W październiku 2021 wydała singel „Paranoia”, który już w pierwszym tygodniu dostał się do listy AirPlay – Top i który był wielokrotnie grany także w europejskich radiostacjach.

wystąpiła z tym utworem w programie TVP2 Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję!, stanowiącym finał krajowych eliminacji do 66. Konkursu Piosenki Eurowizji, i zajęła drugie miejsce, uzyskując 39% głosów.
20.00 Papa D
Paweł Stasiak i legenda disco lat 80-tych, czyli Papa Dance. Zespół ma na swoim koncie przeboje takie jak: „Gdzie jest Ola”, „Monaliza”, „Kamikadze wróć”, „Szary wiruje pył”, „Naj Story”, „Czarny śnieg”, czy „Bezimienni”. Kilkukrotni zwycięzcy Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, również i dzisiaj występują na największych imprezach muzycznych w kraju. Atutem zespołu są koncerty, grają przebojowo i tanecznie, a zarazem gitarowo, a publiczność porywają niezliczoną ilością przebojów.

Strefa dla dzieci (dmuchańce, zjeżdżalnie) na Placu Wolności
Jarmark Włocławski na ulicy 3 Maja
sobota 10.00-20.00, niedziela 10.00-18.00

Kreacje – animacje na skwerze przed Galerią Sztuki Współczesnej
sobota, niedziela 15.00- 18.00

Food Truck Festival na Zielonym Rynku
piątek 15.00-21.00, sobota 12.00-21.00, niedziela 12.00-19.00

Włomagegedon w Parku na Słodowie
sobota godz. 11.00–14.00


Sponsorzy

sponsorzyOrganizatorzy

organizator

Pozostałe aktualności

Komentowanie jest zamknięte.