Dzień Sąsiada na Zazamczu

baner-dzien-sasiada

To sąsiedzkie święto na które zapraszamy mieszkańców osiedla Zazamcze w sobotę 21 maja w godz. 13.00-17.00; jego celem jest tworzenie przyjaznej przestrzeni oraz budowanie więzi i kontaktów sąsiedzkich.

Pomysł na zorganizowanie Dnia Sąsiada na osiedlu Zazamcze powstał również po sąsiedzku i jest to wspólna inicjatywa Filii nr 3 MBP i Klubu “Zazamcze” CK “Browar B.”, które mieszczą się w jednym budynku.
Dzień Sąsiada ustanowiony został w 2000 r. z inicjatywy Europejskiej Federacji dla Lokalnej Solidarności. Dziś jest jednym z najsympatyczniejszych świąt, organizowanym na podwórkach, ogródkach i przed blokami. W obchodach Dnia Sąsiada w Polsce bierze udział coraz więcej miast, które rozumieją potrzebę integracji społeczności lokalnej i korzystając z majowej pogody organizują imprezy dla całych dzielnic.

W tym roku we Włocławku, na osiedlu Zazamcze organizowany będzie po raz drugi.
W programie m.in.: animacje i konkursy dla dzieci, kiermasz osiedlowy, prezentacje artystyczne, sąsiedzkie wypieki, pokazy i degustacje kulinarne, konkurs rodzinny, wymiana książek, przedstawienie dla dzieci w wykonaniu przedszkolaków z Przedszkola Publicznego nr 22, bajki z rzutnika, Zazamcze czyta dzieciom, porady i pokazy kosmetyczne i fryzjerskie oraz inne atrakcje.
Organizatorzy: Klub „Zazamcze”, Filia nr 3 i 9 MBP, 2-5 Hufiec Pracy, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, Przedszkole Publiczne nr 22 im. Krasnala Hałabały, Grupa przyjaciół osiedla Zazamcze, Klub Seniora „Zazamcze”, Spółdzielnia Mieszkaniowa „Zazamcze”, Młodzieżowa Międzyzakładowa Spółdzielnia Mieszkaniowa, Portal Centrum Sceny.pl, Bomilla, Parafia św. Józefa.
Impreza odbędzie się na placu przed Klubem “Zazamcze” ul. Toruńska 87 /w przypadku złej pogody wewnątrz budynku/. Wstęp wolny. Zapraszamy!

 

plakat-dzien-sasiada

Pozostałe aktualności

Komentowanie jest zamknięte.