Elżbieta Pyra z nagrodą od Ministra Kultury!

Pyra

Miło nam poinformować, że Elżbieta Pyra, uczestniczka zajęć „Malarstwo, rysunek, grafika” prowadzonych przez Janinę Twardy zdobyła nagrodę ufundowaną przez wicepremiera Rzeczypospolitej Polskiej Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – prof. Piotra Glińskiego.

O jej zainteresowaniu się malarstwem zdecydował w 2011 r. udział w programie „Jesteśmy Aktywni” w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Od 2012 r. uczestniczy w zajęciach plastycznych i wystawach dawnego Włocławskiego Centrum Kultury, a następnie w Centrum Kultury „Browar B.”. Co roku bierze udział w plenerach i ogólnopolskich warsztatach artystycznych w Pułtusku i Ustce pod kierunkiem wykładowców z Akademii Sztuk Pięknych z Gdańska. Ma na swoim koncie ponad 80 wystaw zbiorowych i konkursowych. 7 wyróżnień i 6 nagród w ogólnopolskich konkursach. Została także dwukrotnie nagrodzona w Ogólnopolskim Konkursie im. Władysława Ślewińskiego w Sochaczewie.
Głównym tematem jej linorytów powstałych, pod kierunkiem pani Janiny Twardy jest architektura i przyroda Włocławka. W połowie 2020 roku jest planowana duża indywidualna wystawa malarstwa, grafiki i rysunku Elżbiety Pyry w Centrum Kultury “Browar B.” we Włocławku.

Serdecznie gratulujemy laureatce i życzymy kolejnych sukcesów!

22C-6e-20190618125232

22C-6e-20190618125255Pozostałe aktualności

baner-browar
Komunikat!
baner-poezja2020-2
XXIX FTPŚ – koncerty konkursowe odwołane

Komentowanie jest zamknięte.