„FAJANSsłowo – Historia jednej filiżanki” – konkurs literacki w ramach IV Fajans Festiwal

slajder-1920-x575-ckbb-FajansSlowo-2024

Pomału zbliża się coroczne święto włocławskiego fajansu – Fajans Festiwal. Czwarta edycja tego popularnego wśród mieszkańców wydarzenia ma za zadanie, oprócz popularyzacji kobaltowych dzieł, także zainteresowanie różnorodną formą działań artystycznych.

Konkurs „FAJANSsłowo” skierowany jest do dorosłych, młodzieży oraz dzieci od 7 lat. Uczestnicy mają za zadanie napisanie tekstu literackiego z dowolnie wplecionym fajansowym akcentem: w fabułę utworu musi być wpleciony fajansowy motyw, np. naczynie fajansowe, które jest świadkiem historii lub bajkowa opowieść, w której nadano cechy ludzkie fajansowemu wyrobowi itp. Forma utworów literackich może być dowolna, np. opowiadanie, wiersz czy scenariusz. Ważne jest to, by liczba znaków nie przekroczyła 5000 ze spacjami. Z każdej z kategorii Jury wybierze po trzech laureatów i przyzna im nagrody rzeczowe. Dużym wyróżnieniem jest fakt, że wybrane prace konkursowe zostaną wyeksponowane poprzez odczyt, recytację, monodram czy spektakl w czasie czwartej edycji Fajans Festiwal, który odbędzie się w terminie 28 – 29 września 2024 r. Dla autorów prac, które zostaną wykorzystane do realizacji odczytu, recytacji, monodramu, spektaklu itp. przewidziana jest nagroda pieniężna (minimum 100 zł). Łączna pula nagród wynosi 2000 zł.

Prace na konkurs „FajansSłowo” należy dostarczyć osobiście do Centrum Kultury „Browar B.”, do kasy Browaru B. lub przesłać mailem na adres: edukacja@ckbb.pl, w terminie do 15 lipca 2024. Do tekstu niezbędne jest dołączenie wypełnionej i podpisanej przez Uczestnika karty zgłoszenia. Przed przystąpieniem do konkursu należy zapoznać się z Regulaminem dostępnym poniżej.Pozostałe aktualności

Komentowanie jest zamknięte.