Finał projektu „Wolne Myśli II”

WolneMysli2023-7608nn

18 grudnia w Centrum Kultury „Browar B.” odbył się finał projektu „Wolne Myśli II” – dzień debat na tematy związane z Włocławkiem. 

Tego dnia uczniowie 10 włocławskich szkół ponadpodstawowych mieli możliwość zmierzyć się nie tylko z dwoma tezami, ale także z przeciwnikami.

Nutka rywalizacji nie wpłynęła na poziom debat ani na kulturę wypowiedzi. Uczniowie z wielką pasją porównywali włocławski fajans oraz ceramikę z Bolesławca, a także wypowiadali się o plusach i minusach zakładania parków rekreacyjnych.

Szkoły podzielone były na trzy grupy eliminacyjne. Uczniowie jednego dnia wzięli udział w dwóch debatach. Na koniec, w obecności Prezydenta Miasta Włocławek – Marka Wojtkowskiego, Zastępców Prezydenta Miasta Włocławek – Domiceli Kopaczewskiej oraz Moniki Jabłońskiej oraz Przewodniczącego Rady Miasta Włocławek – Piotra Kowala, każdy z uczestników oraz opiekunów grup otrzymał certyfikat ukończenia projektu oraz pamiątkowy gadżet.

Obecność władz miasta nie była zresztą przypadkowa. Z początkiem roku szkolnego 2023/2024 wsparciem finansowym ze strony Miasta Włocławek w kwocie 10 tys. zł objęto Włocławską Ligę Debat, która wejdzie w skład Kujawsko-Pomorskiej Ligii Debat. W jej ramach włocławskie szkoły ponadpodstawowe będą debatować jeszcze dwa razy. Finał i wybór najlepiej debatującej placówki odbędzie się w marcu 2024 roku.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, a także nauczycielom za zaangażowanie oraz wielkie serce włożone w przygotowanie do debatowania. Mamy nadzieję, że poniedziałkowe spotkanie, a także wcześniejsze szkolenia z zakresu debat oksfordzkich, przyczynią się do rozwijania przez młodzież kompetencji społecznych związanych ze świadomym, aktywnym i efektywnym funkcjonowaniem w nowoczesnym społeczeństwie, a także pomogą im w przyszłości lepiej poradzić sobie ze stresem. Do zobaczenia na kolejnych debatach!

Projekt dofinansowany jest przez Fundację Empiria i Wiedza w programie InwestorJa.


Pozostałe aktualności

Komentowanie jest zamknięte.