“Fotografia dzikiej przyrody”

zaproszenie fotografia dzikikiej przyrody

Galeria Fotografii „Migawka” w Centrum Kultury „Browar B.” zaprasza w środę, 26 października o 18.00 na wernisaż wyjątkowej ekspozycji pt. “Fotografia dzikiej przyrody”

Wystawę tworzy 70 fotografii, wybranych z wystaw będących wynikiem konkursu fotograficznego Wildlife Photographer of the Year w latach 2002-15, organizowanego corocznie, od 1965 r., przez BBC Worldwide i Natural History Museum w Londynie, a od ubiegłego roku wyłącznie przez Muzeum.
Dzisiaj jest to najbardziej ceniony i największy w świecie konkurs, w zakresie fotografii Natury, dostępny dla zawodowców i amatorów, także dla młodzieży i dzieci. Do zdobycia nagrody aspiruje większość fotografów przyrody. Zdobywają je, jeśli obraz zawiera w sobie połączenie oryginalnego spojrzenia, szczęścia i znajomości przyrody, co wcale nie musi wymagać uzbrojenia w najlepszy sprzęt i wojaży po całym świecie. Już od wielu lat, corocznie na konkurs wpływa ponad 45 tys. zdjęć, wykonywanych przez ponad 4 tys. fotografów, z ponad 90 krajów. Przez jałowe pustynie, ponad wzniosłe granie, w gęstej tropikalnej dżungli i na otwartym oceanie – te zdjęcia są nie tylko obrazowymi ambasadorami świata dzikiej przyrody, ale ukazują też artystyczną perfekcję, techniczne zaawansowanie fotografii i naturalne piękno przyrody, uchwycone przez fotografów w momencie jej wspaniałości.
Ekspozycja ta ma ogromny walor edukacyjny, ukazując nam dramatyzm i różnorodność życia na Ziemi, a przez to pobudzając w nas chęć dbałości o jej przyszłą jakość. Czternasty rok z rzędu wystawa wpisuje nasz kraj na listę kilkudziesięciu państw na wszystkich kontynentach, gdzie już od wielu lat rokrocznie ogląda ją ponad milion osób. Zdjęcia ją tworzące są nie tylko obrazowymi ambasadorami świata Natury. Ukazują też artystyczną perfekcję, techniczne zaawansowanie fotografii i naturalne piękno przyrody, uchwycone przez fotografów w momencie jej wspaniałości. Nic nie oddziałuje bardziej niż sugestywna fotografia, która stymuluje wyobraźnię, zajmuje umysł i porusza serce.
Organizatorem tournee wystawy po Polsce jest Agencja Zegart. Wystawę będzie można oglądać do końca 2016 roku. Zapraszamy.

Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie Muzeum Historii Naturalnej w Londynie – http://www.nhm.ac.uk/visit/wpy.html


Pozostałe aktualności

Komentowanie jest zamknięte.