Gracze Taktyka na Mistrzostwach Świata!

Bez nazwy-1

Potwierdzone! Agata Mirzejewska i Jakub Jabłoński z klubu gier planszowych Taktyk zagrają w mistrzostwach świata w Wizarda i Sabotażystę. W najbliższą sobotę na Stadionie Narodowym w Warszawie zmierzą się z najlepszymi graczami z kilkudziesięciu państw.

Nominacja do turnieju światowego była dla młodych włocławian wielką niespodzianką. Dotychczas Polskę reprezentowali wyłącznie mistrzowie krajów. Jednak polski wydawca gry G3 Poland wykorzystał przywilej gospodarza mistrzostw i wynegocjował dodatkowe miejsca dla naszych medalistów ostatnich mistrzostw Polski. Być może będą to najmłodsi reprezentanci swoich państw w obie gry – Agata Mirzejewska jest uczennicą SP 2, a Jakub Jabłoński jest w III klasie Liceum Ziemi Kujawskiej! Ale kto młodym zdolnym zabroni podbić świat?
Planszówkowa przygoda trwa – to trzeci z rzędu awans graczy Taktyka do finału mistrzostw świata!
Trzymajmy kciuki!

PS. W minioną sobotę Jakub Typiński – również gracz Taktyka – na festiwalu GRAMY w Gdańsku zdobył brązowy medal w II Mistrzostwach Polski Marco Polo. Gra planszowa Marco Polo otrzymała w 2017 prestiżowy tytuł The Most Advanced Game. Tym większy szacunek dla Jakuba :)


Pozostałe aktualności

Komentowanie jest zamknięte.

[an error occurred while processing this directive]