Gramy u Siebie: Adam Palma

Palma-baner

Gitarzysta pochodzący z Włocławka wystąpi w sali WSHE w niedzielę 13 kwietnia. W ramach projektu “Ewelina & Palma & Fazi” towarzyszą mu popularna wokalistka Ewelina Flinta oraz saksofonista Mariusz “Fazi” Mielczarek. 
Koncert trio “Ewelina & Palma & Fazi” to mieszanka rocka, bluesa i jazzu. Adam Palma posługuje się techniką fingerstyle umożliwiającą gitarzyście granie kilku partii instrumentalnych w tym samym czasie np. partii basu, akompaniamentu i melodii. W rezultacie daje to efekt jakby słuchało się 2 lub 3 gitarzystów grających jednocześnie.

Adam Palma jest absolwentem włocławskiego LMK i Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach. Współpracował z takimi sławami jak Tommy Emmanuel, Jack Pearson, Snake Davis i Chris de Burgh. Jako muzyk wszechstronny, swobodnie porusza się w różnorodnych stylach, od hard rocka po country. Po tym, jak Palma dał liczne koncerty w Zjednoczonym Królestwie i recital na International Guitar Festival in Wirral, Emmanuel zaprosił go do udziału w najbardziej prestiżowym festiwalu fingerstyle na świecie, organizowanym w Nashville. Obecnie wykłada w Uniwersytecie Salford w Manchesterze. Jednym z ostatnich jego osiągnięć jest album “2012”. Niedawno został wybrany najlepszym polskim gitarzystą akustycznym w prestiżowym plebiscycie organizowanym przez “Guitar Center”.

Ewelina Flinta zasłynęła w pierwszej edycji programu Idol w roku 2002, w którym zajęła drugie miejsce. Dzięki temu nagrała swój debiutancki album pt. “Przeznaczenie” zawierający przebojowe utwory “Żałuję”, “Przeznaczenie” czy “Goniąc za cieniem” – album otrzymał status Złotej Płyty. Ewelina Flinta kilkakrotnie nagradzana była “SuperJedynką” i innymi równie prestiżowymi nagrodami. Koncertowała na Przystanku Woodstock, występowała w Teatrze Buffo, wielkim przebojem okazał się duet Flinty z Łukaszem Zagrobelnym “Nie kłam, że kochasz mnie”, nagrany do filmu “Nie kłam, kochanie”.

Mariusz “Fazi” Mielczarek to jeden z najwszechstronniejszych polskich saksofonistów. Bezkompromisowy, dobry duch naszego jazzu i całej muzyki w ogóle. Członek Polskiej Akademii Filmowej. Występował w zespole Woobie Doobie oraz orkiestrze Adama Sztaby i Musicology Band jak również prowadzi własną grupę Mariusz “Fazi” Mielczarek Group.

Koncert “Ewelina & Palma & Fazi” odbędzie się w niedzielę 13 kwietnia o 17.00 w sali WSHE Plac Wolności 1. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w: CK “Browar B.” Plac Wolności 1 pok. 26 A, Klubie “Zazamcze” ul. Toruńska 87, www.ebilet.pl, Empik ul. Pułaskiego 14 i oczywiście przed koncertem.

Palma-Plakat-m

Pozostałe aktualności

Komentowanie jest zamknięte.