Gramy u siebie: Anita Łazińska

slider anita lazinska

Wokalistka, pianistka, organistka, aranżerka i członek londyńskiego zespołu Alle Choir oraz międzynarodowego zespołu Vibrations Of Sound wystąpi 27 października w Centrum Kultury “Browar B.”!

Anita Łazińska pochodzi z Włocławka, jest absolwentką Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, specjalizacja: Prowadzenie Zespołów Jazzowych I Muzyki Rozrywkowej w klasie wokalu oraz London Music School w Londynie (wokal, fortepian). Była wokalistką bydgoskiego Jazz Big Band 75 I laureatką ogólnopolskich konkursów poezji śpiewanej (m.in. OKR). Obecnie wokalistka londyńskiego zespołu Alle Choir (chór brał udział w telewizyjnej produkcji BBC 1 – Pitch Battle – jeden z najpopularniejszych programów w Wielkiej Brytanii) oraz muzyk biorący czynny udział w imprezach na scenach londyńskich (m.in. w międzynarodowym  zespole Vibrations Of Sound – pianistka, chórki). W Londynie miała przyjemność wystąpić z triem Leszka Kułakowskiego.

We Włocławku wystąpi z międzynarodowym zespołem muzyków jazzowych. Przedstawi program autorski oraz standardy jazzu i muzyki rozrywkowej.

Koncert 27.10.2018 godz. 18.00 w Centrum Kultury “Browar B.”. Bilet 25 zł w Browarze B. i TUTAJ.

Z Anitą wystąpią:

Marek Dorcik – perkusja. Zaczął grać na perkusji w wieku 13 lat, studiował muzykę klasyczną w Konserwatorium w rodzinnej miejscowości Zilina (Slowacja), gdzie został wprowadzony do jazzu przez jego dobrego przyjaciela, Radovana Tariskę, obecnie jednego z najlepszych saksofonistów altowych w Europie Środkowej. Przeprowadził się do Wielkiej Brytanii, do Manchesteru w 2006 roku, gdzie miał możliwość grania z elitą północnej sceny jazzowej. Niektóre z projektów i artystów, z którymi współpracował to: Neil Yates, Brownfield Byrne Quintet, projekt The Moss, Mike Walker, Stuart McCallum. Marek przeniósł się do Londynu w 2013 roku, gdzie zaznacza swa obecność jako wszechstronny perkusista grający z młodymi talentami współczesnej sceny jazzowej, takimi jak Shabaka Hutchings, Alice Zawadski, Hannes Riepler, Alam Nathoo, John Turville i inni.

Tal Janes – gitara. Londyński gitarzysta i kompozytor jest częścią pokolenia muzyków, którzy czerpią wpływy z szerokiej gamy gatunków i kultur, mając jednocześnie korzenie w tradycji Jazzu. Ukończył Królewską Akademię Muzyczną (Royal Academy Of Music)  w 2016 roku. Pracował z Jordanem Rakeiem, Coco Mbassi, Waaju, Zarą Mcfarlane i wieloma innymi, a także prowadzi własną grupę filmowo-jazzową Bahla.

Huv Williams – basista i kompozytor. Urodził się w Bangor w północnej Walii w lipcu 1990 roku. Wkrótce po ukończeniu 15 lat odkrył muzykę Milesa Davisa i Charlesa Mingusa. To wtedy błagał swój szkolny dział muzyczny o pożyczenie kontrabasu, a następnie rozpoczął swoją drogę na jazzowej ścieżce. W 2008 roku rozpoczął studia w Royal Welsh College of Music and Drama na wydziale jazzu, gdzie zagłębił się we  współczesny świat jazzu, od sceny brytyjskiej z lat 70 i 80, po improwizację Downtown New York, a także szeroką muzyczną paletę muzyki światowej. Wiosną 2013 roku przeniósł się do północnego Londynu, gdzie odkrył swoją muzyczną historię i  uformował swój aktualny język dźwiękowy. Huw V Williams wydał w lutym 2016 roku uznany przez krytyków album HON.

Marek Tomaszewski – saksofonista jazzowy z ponad 25 – letnim doświadczeniem, kształcił się przez wiele lat najpierw w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Żorach oraz w Instytucie Jazzu w Katowicach. Następnie został przyjęty do słynnego, prestiżowego konserwatorium Guildhall School of Music and Drama w Londynie. Już w trakcie studiów był czynnym muzykiem londyńskiej sceny jazzowej i członkiem wielu międzynarodowych projektów w Europie m.in. Dilson Laguna Band, Jazzphrenia, The Colours, Bb Collective itp. Występował na jako solista i członek zespołów w słynnych Barbican Music Hall, Jazz Cafe London, Vortex, Pizza Express czy Ronnies Scott’s.

Pozostałe aktualności

Komentowanie jest zamknięte.