Gry Roku 2020

taktyk gra roku www

Zakończyła się XVI edycja najstarszego polskiego konkursu gier planszowych – wybór gier roku 2020. Właśnie ogłoszono wyniki! Zatem w co warto zagrać w najbliższym czasie?

Tytuły zgłoszone do konkursu oceniane są przez dwie niezależne kapituły. Pod uwagę brane są rozmaite czynniki wpływające na ostateczną decyzję, m.in. nowatorska koncepcja całości, regrywalność, innowacyjność mechaniki, uniwersalność, a także klimat rozgrywki.

Oto zwycięskie gry wraz z krótkimi opiniami jurorów.

Planszowa Gra Roku 2020 – BRASS BIRMINGHAM
Znakomita gra ekonomiczna. Mimo stosunkowo prostych zasad wymagająca, z wysokim poziomem interakcji między graczami i świetną oprawą graficzną. – Tomek Pamrów (Planszowe Suchary)

Gra Roku dla Całej Rodziny – WYPRAWA DO EL DORADO
Gra Wyprawa do El Dorado powinna być na półce każdej rodziny. Reiner Knizia stworzył jedną z najlepszych gier familijnych, w które miałem przyjemność grać. – Rafał Bobryk (Board Games TV)

Gra Roku Zaawansowana – BRASS BIRMINGHAM
„Instant classic” to termin, który jakby został wymyślony dla Brassa. Ekspansja, popyt i podaż, kapitalizm rewolucji przemysłowej w pigułce. W tej grze najlepiej naoliwioną machiną jest finezyjna, taktyczna interakcja między graczami. – Sebastian „rattkin” Zarzycki

Gra Roku dla Dzieci – ZOMBIE KIDZ: EWOLUCJA
Dzieci zawsze uwielbiają to, co brzydkie, straszne, zakazane… To jeden z powodów, dla którego kochają właśnie Zombie Kidz: Ewolucja. Dużo się dzieje, gra staje się z każdą rozgrywką coraz bardziej fascynująca, a mali gracze uczą się współpracy. Świetnym pomysłem są naklejki potwierdzające osiągnięcia w grze i wykonywanie zadań, a także odblokowywanie trudniejszych wariantów rozgrywki. Jak się okazuje, zombie czasem są strasznie… fajne. – Anna Karowicz (Logopeda Ukulele)

Gra Roku Tematyczna – NEMESIS
Gra wciąga tak, że nie zauważa się upływu czasu. A do tego ten klimat… Po prostu czujesz, że walczysz o swoje być albo nie być. – Aleksandra Danowska (pasjeoli.pl)

Gra Roku dla Dwóch Osób – ZAMEK
Najlepsza wersja Carcassonne! Świetna dwuosobówka z fantastycznymi grafikami od Naszej Księgarni (pomijając świnię). – Tomek Pamrów (Planszowe Suchary).

Gra Roku Imprezowa – SUSHI GO PARTY!
Zbieranie zestawów pysznego, choć tekturowego jedzonka w Sushi Go Party! Nieodmiennie wywołuje uśmiech na twarzy. I zawsze – ale to zawsze – brakuje tego jednego sashimi do wygranej. To nic, wybierzmy nowy zestaw z wielu różnorodnych kombinacji, potasujmy karty i spróbujmy jeszcze raz. Tym razem podbiorę wam lody herbaciane! – Sebastian „rattkin” Zarzycki

Gra Roku Najładniejsza ・ EVERDELL
Everdell już z okładki kusi wysmakowaną, szczegółową ilustracją, a im dalej w głąb, tym piękniej. Wszystko tu jest estetyczne, spójne, ciepłe, jednym słowem urocze. Przyjemne obłe kamyczki, gumowe jagódki, połyskująca żywica są nie tylko po to, by je z radością dotykać, ale przy okazji zasilają bardzo sprawnie skrojoną grę, która oferuje ciekawe wybory i dumnie dopełnia swojej oprawy. – Sebastian „rattkin” Zarzycki

Mamy nadzieję, że wśród wymienionych tytułów znajdziecie coś dla siebie na nadchodzące święta. Radzimy się jednak spieszyć, bo zwycięskie pozycje znikają szybko ze sklepowych półek!

Pozostałe aktualności

baner-czar-operetki
Artes Ensemble – „Czar operetki”
98164685_176022647077331_2157446606327119872_n
Kasa otwarta

Komentowanie jest zamknięte.