IX Ogólnopolski Festiwal Piosenki Ojczyźnianej

festiwal piosenki 1920 www

 

W koncercie finałowym o godz. 18.00 oprócz laureatów wystąpi Janusz Radek z zespołem. Podczas koncertu pojawiają się utwory nawiązujące do wielkich zrywów narodowych, ale także zmian społecznych z różnych okresów historycznych, a Janusz jako historyk merytorycznie poprowadzi publiczność przez wszystkie te przemiany.
Wybrzmią m.in. “O mój rozmarynie”, “Pierwsza Kadrowa”, “Dziwny jest ten świat”, “Chodź pomaluj mój świat na żółto i na niebiesko” i “Mury”.

Przesłuchania konkursowe o 11.00. Wstęp wolny!

Wykonawców oceniać będzie jury:

Katarzyna Winiarska – pedagog emisji i impostacji głosu, wykładowca Warszawskiej Akademii Teatralnej. Przez wiele lat pracowała w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia w Warszawie, współpracowała z Teatrem Rozmaitości. Zajmuje się popularyzowaniem śpiewania wśród dzieci i młodzieży. Zasiada w jury wielu konkursów i festiwali (m.in. „Pamiętajmy o Osieckiej”); prowadzi warsztaty wokalne w Polsce i na świecie.

Janusz Radek – wokalista i aktor, obdarzony głosem o niekończącej się skali. W swoim dorobku ma role w spektaklach muzycznych, m.in: „Gorączka” i „Opera za trzy grosze” (Teatr Muzyczny we Wrocławiu), „Jerry Springer – The Opera” (Teatr Muzyczny Capitol), „Jesus Christ Superstar” (za rolę Judasza dostał Złotą Maskę). Swoją karierę rozpoczynał od wykonywania piosenek poetyckich, m.in. aranżacji utworów Leopolda Staffa, Bolesława Leśmiana. Współpracował m.in. z Leszkiem Możdżerem, Zbigniewem Preisnerem i Piotrem Rubikiem (“Tu es Petrus”, “Psałterz wrześniowy”), wydał kilka płyt solowych, z których najważniejsze to “Królowa Nocy” oraz “Serwus Madonna”. Laureat Grand Prix XXIV Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, a także I nagrody XVII Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję” w Olsztynie.

Adam Rymarz – wokalista obdarzony niezwykle ciepłą barwą i szeroką skalą głosu oraz słuchem absolutnym, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach (wokalistyka jazzowa) oraz Akademii Muzycznej w Krakowie (chóralistyka i edukacja muzyczna). Laureat wielu nagród i wyróżnień, m. in. „Indywidualność wokalna” na I Ogólnopolskich Warsztatach Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Inowrocławiu (2002), Grand Prix i Nagroda Specjalna Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy dla Najlepszego Wokalisty Gospel na Warsaw Gospel Days (2005). Wykładowca impostacji głosu na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej im. Leona Schillera w Łodzi, nauczyciel śpiewu i trener wokalny przygotowujący uczestników „The Voice of Poland”, “The Voice Kids” i “All Together Now. Śpiewajmy razem”.

Bilety na koncert finałowy po 15 zł w Browarze B i na biletyna.pl.

Pozostałe aktualności

Komentowanie jest zamknięte.