Jazz Browarze B. Tomasz Chyła Quintet

tomasz chyla

To zespół wywodzący się z gdańskiego środowiska jazzowego, szturmujący przebojem polską scenę jazzową. Koncert odbędzie się 14 marca o 19.00 w sali widowiskowej Browaru B.

Lekkość wykonawcza, niesamowita energia i interpretacyjna świeżość to cechy charaktery-styczne tego nieszablonowego kwintetu. Liderem zespołu jest skrzypek Tomasz Chyła – jeden z liczących się przedstawicieli młodej szkoły polskiej jazzowej wiolinistyki.
W październiku 2018 roku ukazała się płyta: “Circlesongs” nakładem Agencji Muzycznej Pol-skiego Album został przyjęty z ogromnym entuzjazmem zarówno krytyków muzycznych, dziennikarzy, znawców gatunku, ale tez przez szeroką publiczność. Akademia Fonograficzna ogłosiła nominacje do nagrody muzycznej Fryderyki 2019. Wśród nominowanych znalazł się Tomasz Chyła Quintet, w kategorii Muzyka Jazzowa – Album Roku. Tomasz Chyła – lider formacji, otrzymał nominacje jako Artysta Roku w kategorii Jazz. To druga nominacja dla zespołu. Pierwsza otrzymali w ubiegłym roku w kategorii Jazz, Fonograficzny Debiut Roku za album “Eternal Entropy”.

Skład zespołu: Tomasz Chyła – skrzypce, Piotr Chęcki – saksofon, Szymon Burnos – forte-pian, Konrad Żołnierek – kontrabas, Sławomir Koryzno – perkusja.

Koncert odbywa się w ramach projektu Polski Jazz 360° realizowanego przez Fundację Polski Jazz. Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Bilety po 15 zł w Browarze B. i na biletyna.pl.

Pozostałe aktualności

kujawy2
Zmarł Aleksander Błachowski
taktyk TOP10 www
Taktyk – Top 10 gier 2020

Komentowanie jest zamknięte.