„Jerzy Bojańczyk – rodem z Włocławka” – po spotkaniu

bojanczyk-slider-1080

Prezydent Włocławka, uznany działacz społeczny, przemysłowiec (właściciel browaru przy ul. Łęgskiej), prezes Włocławskiej Straży Pożarnej oraz Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego był bohaterem kolejnego spotkania z historią w „Browarze B.”.

Do dyskusji o różnych aspektach wpływu postaci Jerzego Bojańczyka na rozwój gospodarczy, społeczny i polityczny Włocławka zaprosiliśmy ekspertów: Izabelę Drozd – współtwórczynię drzewa genealogicznego rodu Bojańczyków, które znajduje się w holu głównym Centrum kultury „Browar B.”, dr Zdzisława Zasadę przez wiele lat związanego z włocławską Strażą Pożarną, dr Tomasza Dzikiego – kierownika włocławskiego archiwum, znawcę i miłośnika historii Włocławka, Tomasza Wąsika – historyka, kierownika Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej oraz Kazimierza Sikorskiego – Prezesa Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego.
Dziękujemy gościom i wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie za wspólnie spędzony czas na odkrywaniu historii i pogłębianiu wiedzy włocławian na temat osób, których życiorysy na zawsze splotły się z dziejami naszego miasta.
Na kolejne spotkana zapraszamy już wkrótce.


Pozostałe aktualności

Komentowanie jest zamknięte.

[an error occurred while processing this directive]