Klub „Stara Remiza” zaprasza!

remiza-1080x319

Klub „Stara Remiza” działa jako śródmiejska filia Centrum Kultury „Browar B.”. W swojej bogatej ofercie prowadzi działalność artystyczną jak i edukacyjną.

Przejawia się ona w cyklach koncertów, takich, jak „Deser z kulturą”, „Gwiazdoteka” czy „Z Kolbergiem na szlaku”, a także w szeregu działań mających na celu urzeczywistnianie dydaktycznej i wychowawczej misji placówki, m. in.: „Warsztaty rodzinne” czy „Ferie Browerie”. Ponadto „Stara Remiza” oferuje szeroki zakres zajęć sekcyjnych, dających możliwość ciekawego, produktywnego spędzania czasu oraz rozwoju w wielu dziedzinach. Wśród warsztatów proponowanych przez klub znajdują się: zajęcia taneczne, zajęcia wokalne, warsztaty rękodzielnicze, warsztaty modelarskie, zajęcia z zakresu robotyki, a także ruchy tematyczne: Włocławski Klub Szachowy 1938, Atelier Fotograficzne „Stara Remiza”, Klub Brydżowy „Rekontra” i Włocławskie Koło Modelarskie „ISKRA”. W strukturach Klubu „Stara Remiza” znajdują się także trzy kluby seniora: Klub Seniora „Senior Kujawy”, Klub Seniora „Stokrotka” oraz Zespół Pieśni i Tańca „Wrzos”.

Sekcja Taneczna „Next Dance”
Prowadząca: Natalia Krynicka

Zajęcia dla grup tanecznych od 6 roku życia oparte na technice tańca nowoczesnego oraz współczesnego. Taniec ten uczy wyrażania emocji, uczuć oraz ekspresji. Zajęcia charakteryzują ciekawe choreografie oraz dynamika ruchu.
Wtorek, godz. 16:00
Dzieci i młodzież 6+

 

Sekcje Taneczne Funk Rockass Kids
i Funk Rockass Street Dance School
Prowadzący: Tomasz Krajewski

Zajęcia taneczne dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat, mające na celu propagowanie “stylu ulicznego” wraz z jego podstawowymi krokami. Nauka różnych odmian street dance’u, w tym: break dance, hip hopu, old schoolu, poppingu i lockingu.
Funk Rockass Kids – Wtorek, Czwartek, godz. 16:00
Funk Rockass Street Dance School – Wtorek, Czwartek, godz. 18:00
Dzieci i młodzież 6+

 

Sekcja modelarska
Prowadzący: Tomasz Jatczak

Zajęcia warsztatowe dla dzieci posiadających umiejętności manualne
i interesujących się lotnictwem i militariami. Pozwalają rozwijać wyobraźnię przestrzenną, poznać różnorodne techniki modelarskie oraz nauczyć się tworzenia modeli kartonowych i plastikowych.
Wtorek, godz. 16:30
Dzieci i młodzież 6+

 

Sekcja wokalna
Prowadzący: Piotr Stocki

Zajęcia zespołu wokalnego, w ramach których odbywa się indywidualne i zbiorowe szkolenie wokalne. Zapewniamy rozwijanie zdolności muzycznych z uwzględnieniem indywidualnych predyspozycji uczestników. Nauka śpiewu połączona jest z muzyczną zabawą.
Wtorek, godz. 16:15
Dzieci i młodzież 6+

 

Robotyka dla najmłodszych
Prowadzący: Adrian Stasiński

Zajęcia kierowane są do najmłodszych w wieku 6+ i polegają na pracy z robotami Ozobot oraz ScottieGo. Licencjonowane zajęcia są w pełni zgodne
z podstawą programową i wprowadzą dzieci w świat robotów, nauki programowania i kodowania.
Poniedziałek, godz. 16:00
Dzieci i młodzież 6+

 

Klub Seniora „Senior Kujawy”
Prowadząca: Krystyna Wróblewska

Klub Seniora i zespół folklorystyczny „Senior Kujawy” w Klubie „Stara Remiza”. Grupa kultywuje tradycje folkloru kujawskiego – muzykę, taniec ,piosenki i przyśpiewki ludowe. Prezentuje się podczas licznych koncertów, bierze udział w przeglądach, festiwalach i biesiadach dla seniorów na ternie województwa kujawsko-pomorskiego i całego kraju. Zespół dawał również koncerty w Chorwacji, Słowacji, Węgrzech, Austrii i we Włoszech. Zdobywał nagrody w konkursach i przeglądach twórczości artystycznej seniorów – m.in. srebrny i złoty Zegar Czasu w Aleksandrowie Kujawskim.
Poniedziałek, czwartek godz. 15:00
Dorośli

 

Klub Seniora „Stokrotka”
Prowadząca: Halina Rucińska

Klub działa od 14 lat i skupia ok. 20 miłośników muzyki i śpiewu. Wykonują oni pieśni i piosenki z kanonu muzyki rozrywkowej, patriotycznej, popularnej, biesiadnej i ludowej. Chętnie uczestniczą i prezentują swój repertuar na przeglądach, konkursach i biesiadach artystycznych Klubów Seniora, a także imprezach plenerowych we Włocławku i okolicach ,występują w domach pomocy społecznej dla innych seniorów, podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i Dni Włocławka.
Wtorek, czwartek godz. 15:00
Dorośli

 

Zespół Pieśni i Tańca „Wrzos”
Prowadząca: Zdzisława Szarłat

Zespół „Wrzos” istnieje od 1989 r. , w Klubie “Stara Remiza” działa
od czerwca 2018 roku. Wielokrotnie występował w kraju i za granicą – Francja, Niemcy, Litwa, Szwajcaria, Czechy, Słowacja, wyspa Bornholm. „Wrzos” jest laureatem wielu konkursów, m.in. Chełmińskie Spotkania Klubów Seniora
pn. “ZŁOTY, JESIENNY LIŚĆ” (Grand Prix, 2011 r.), Przegląd Zespołów Folklorystycznych „O Zegar Czasu” w Aleksandrowie Kujawskim (Grand Prix, 2012 r.), Ogólnopolski Przegląd Artystyczny Ruchu Seniorów w Bydgoszczy (I miejsce, 2013 r.).Za swoje osiągnięcia artystyczne Zespół odznaczony został m.in. medalami Wojewody Kujawsko-Pomorskiego, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Prezydenta Miasta Włocławek.
Wtorek, czwartek godz. 11:00
Dorośli

 

Włocławski Klub Szachowy 1938
Prowadzący: Paweł Grochowalski

Nauka gry w szachy, rozwijanie logicznego myślenia, koncentracji oraz cierpliwości. Kształtowanie ambicji i wyobraźni. Przygotowanie do udziału
w turniejach szachowych. Okazja do kontaktu z osobami o podobnych zainteresowaniach i pasji.
Poniedziałek, czwartek godz. 17:00
Dorośli
 

Atelier Fotograficzne „Stara Remiza”
Prowadząca: Ewa Cięgowska

Zajęcia dla pasjonatów fotografii. Uczestnicy warsztatów nabywają wiedzę z teorii fotografii, praktyki posługiwania się aparatem cyfrowym oraz poznają możliwości cyfrowej obróbki zdjęć. W  zajęciach uczestniczą zarówno osoby, które zamierzają dopiero rozpocząć swoją przygodę z fotografią, jak
i praktykujący już fotoamatorzy, chcący uporządkować posiadaną wiedzę.
Środa godz. 10:00, czwartek godz. 14:00
Dorośli

 

Pozostałe aktualności

Komentowanie jest zamknięte.