Artystyczne podróże

„A – jak artysta” to sporo nowości i artystycznych niespodzianek. Będziemy podróżować przez artystyczne krainy, a każde zajęcia staną się niezwykłą przygodą podczas której dzieci poznają różnorodne formy artystyczne, plastyczne i rękodzielnicze. Będą czytały, słuchały, tworzyły ilustracje do ulubionych książek, pisały pamiętniki bawiły się w teatrzyk. Dodatkową atrakcją będą zajęcia, podczas których dzieci nauczą się wykonywać okolicznościowe prezenty, świąteczne ozdoby i kartki.

 

Tworzymy razem

Chociaż nie każde z nich zostanie wielkim aktorem, pisarzem czy sławnym malarzem zajęcia w grupie rówieśników inspirują do wspólnego tworzenia, wymiany pomysłów uczą współpracy, a także sprzyjają zawiązywaniu nowych przyjaźni. Tworzymy razem, ale każe z nas ma swój własny świat wyobraźni – nauczmy się go szanować.

 

Rozwijamy

Warsztaty artystyczne stwarzają wiele okazji do przeżywania radości z własnej twórczości, zaspokajają naturalną potrzebę ekspresji dziecka oraz wzmacniają w nim poczucie własnej wartości. Nasze zajęcia to nie tylko nauka konkretnej dziedziny artystycznej czy techniki plastycznej, ale rozwijanie naturalnych zdolności manualnych, abstrakcyjnego myślenia,
a przede wszystkim kreatywności dzieci.


ZDJĘCIA Z WARSZTATÓW


Agnieszka Podlasińska

Pedagog, instruktor zajęć artystycznych i animator. Od ponad 20 lat  pracuje z dziećmi. Często można ją spotkać na imprezach plenerowych, podczas których organizuje najmłodszym zabawy animacyjne. Jej znak rozpoznawczy to ogniste rude włosy i gromadka dzieci wokół niej. Dobro dzieci, ich uśmiech i radość to zasady, którymi kieruje się w swojej pracy. Dzieci wyczuwają dobre intencje i przychylność, dlatego zajęcia z panią Agnieszką cieszą tak dużym zainteresowaniem.

O sobie mówi: „ Pragnę z dziećmi tworzyć i bawić się sztuką! Na każdych zajęciach uczymy się czegoś nowego, a ja chcę współpracować, wspierać i rozwijać twórczo swoich  podopiecznych. Patrzę na małych artystów i cieszę się z ich postępów na każdych zajęciach”.