„Kolor wiatru” – wystawa fotografii Tomasza Sobeckiego

slajder 1920 x575 ckbb Tomasz Sobecki

Tomasz Sobecki – fotografik, urodzony i mieszkający w Toruniu. Reprezentant sztuki polskiej na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki w Wenezueli – Caracas 1991. W czerwcu 2013 roku uzyskał stopień doktora sztuki w zakresie fotografii na Wydziale Operatorskim łódzkiej „Filmówki”.


Laureat polskich i zagranicznych stypendiów. Liczne wystawy indywidualne za granicą, m.in. w Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Finlandii, Hiszpanii, Niemczech, USA, Australii, Kazachstanie i Indiach. Wykładowca fotografii na uniwersytetach w Łodzi, Bydgoszczy i Toruniu oraz ASP w Gdańsku; visitingprofessor na Wydziale Designu Indian Institute of Technology w Hajdarabadzie (Indie). Pracuje cyklami aż do definitywnego zgłębienia tematu oraz wykreowania nowych elementów formy plastycznej.
Przesłaniem cyklu „Kolor wiatru” jest postrzeganie przyrody przez jej dynamikę. Trudno zauważalne z perspektywy ludzkiego życia przemiany przyrody zachodzące w geologicznej skali czasu są akcentowane poprzez fotografię w najbardziej ulotnych, atmosferycznych jej przemianach.
Wernisaż 20.01.2023 r., godz. 18.00. Wstęp wolny.
Wystawę można zwiedzać do 11.03.2023 roku.
Miejsce: Centrum Kultury „Browar B.”, Galeria Sztuki „Suszarnia”, ul. Łęgska 28 (wejście od ul. Bechiego)

Pozostałe aktualności

marcinbrowarb
Koncert „Włocławek dla Orkiestry”
slajder 1920 x575 ckbb Ferie Browerie
Ferie Browerie 2023

Komentowanie jest zamknięte.