Któż w szkole nie czekał na dzwonek? – gra Halli Galli

taktyk halli galli www

Halli Galli to genialna w prostocie dynamiczna gra akcji, w której gracze szukają zestawów dokładnie pięciu owoców. Talia zawiera 56 kart do gry przedstawiających cztery rodzaje owoców w grupach od 1 do 5 oraz dzwonek, jaki można znaleźć w recepcjach hotelowych 🙂

Talia jest równomiernie rozdzielana między graczy. Każdy trzyma swoją talię zakrytą i kolejno kładzie przed sobą jedną odkrytą kartę. Gdy ktoś odsłoni swoją kartę i na stole znajdzie się w sumie pięć owoców jednego rodzaju, natychmiast trzeba uderzyć w dzwonek. Jeśli faktycznie jest tyle, gracz zgarnia wszystkie zagrane karty i wkłada je do swojej talii. Jeśli się pomylił, płaci innym graczom po karcie. Kiedy skończą się karty, odpada. Gdy zostaje dwóch graczy, grają do momentu pierwszego uderzenia w dzwonek, po czym gra się kończy, a wyższa talia wygrywa.
Należy pamiętać, że „piątka” w swoim rodzaju może wystąpić zarówno po odkryciu kart, jak i po ich zakryciu. Jeśli na przykład na stole leżą karty z 3, 1 i 4 bananami, a „trójka” jest następnie zakryta kartą inną niż bananowa, nagle pojawia się pięć bananów i lepiej, żeby ktoś sięgnął po dzwonek!
Halli Galli to doskonała lekcja koncentracji oraz szybkiego liczenia (dodawanie i odejmowanie) – szczególnie dla najmłodszych. Świetnie sprawdza się w klasach wczesnoszkolnych. Ogólnie jest wyśmienitą rozrywką, pełną humoru i pomyłek. Nie przypadkiem została wydana w 41 krajach świata, a sprzedano ją w nakładzie 12 milionów egzemplarzy.
Jeżeli komuś się wydaje, że umie dodawać do 5 (tak, pięciu!), to ta gra potrafi to błyskawicznie zweryfikować :-)

Pozostałe aktualności

kujawy2
Zmarł Aleksander Błachowski
taktyk TOP10 www
Taktyk – Top 10 gier 2020

Komentowanie jest zamknięte.