Lao Che wraca do “Browaru B.”!

1080

Grali na otwarcie nowego Centrum Kultury w maju ub. roku. Przed trasą koncertową próby mieli na scenie “Browaru B.”. 25 kwietnia wystąpią dla włocławskiej publiczności w ramach trasy promującej nowy album pt. “Dzieciom”.

Dawno nie był na polskim rynku muzycznym płyty, która byłaby tak entuzjastycznie przyjęta przez krytyków i słuchaczy. Muzyczne i intelektualne wyzwanie najwyższej próby. – To jest płyta dla tych, którzy mają dzieci i pamiętają, że sami byli kiedyś dziećmi – tak muzycy z Lao Che mówią o nowym albumie.

Lao Che to polski crossoverowy zespół, założony przez byłych członków zespołu Koli w 1999 roku, w Płocku. Nazwa pochodzi od Lao Che (“Starego Che”), jednej z drugoplanowych postaci filmu “Indiana Jones i świątynia zagłady”. Grupa specjalizuje się w koncept albumach. W tę tendencję wpisują się pierwsze trzy. “Gusła” (2002) będące zestawieniem staropolskich, pogańskich zwyczajów z motywami chrześcijańskimi, “Gospel” (2008) skupiający się na relacjach między Bogiem a człowiekiem. I oczywiście uważane przez zdecydowaną większość za najlepsze w dorobku zespołu – “Powstanie Warszawskie” (2005) skupiające się na wydarzeniach z 1944 roku, dzieło które przyniosło muzykom odznaczenia – Srebrne Krzyże Zasługi za działalność na rzecz popularyzacji i upamiętnienia Powstania Warszawskiego. Odskocznią był “Prąd stały/Prąd zmienny” (2010) – pierwszy krążek charakteryzujący się brakiem myśli przewodniej. Wydawać by się mogło, że kontynuacją tej zmiany jest zamykający dotychczasową dyskografię “Soundtrack” (2012), jednak transcendentalne zagadnienia i refleksje odnoszące się do sensu istnienia, niespodziewanie zlepiły się w jedną całość…
6 marca 2015 ukazała się nowa płyta Lao Che zatytułowana “Dzieciom”. Choć tytuł nawiązuje do Brzechwy i jego “Brzechwa dzieciom”, nie jest to wcale płyta dla dzieci. To szósty album w dorobku zespołu. Pełen podtekstów, opatrzony nieco przekornym tytułem (bo to płyta stricte dla dorosłych) i stworzony inaczej niż dotychczas – spontanicznie i z dużą dawką radości, mimo że tematyka do łatwych nie należy. Tym razem Spięty opowiada nam w swoich rymowankach o otaczającym świecie, a raczej o tym jaki ten świat jest niedoskonały… Produkcją zajął się Piotr “Emade” Waglewski. Gościnnie w nagraniach udział wzięli Adam Miwiw-Baron i Karol Gola z grupy Pink Freud oraz Miłosz Pękala (m. in. Mitch & Mitch, Kwadrofonik).

Klawiszowcem Lao Che jest włocławianin Filip Różański.

Koncert w “Browarze B.” odbędzie się w sobotę 25 kwietnia o 19.00. Bilety po 30 zł do nabycia w “Browarze B.” ul. Bechiego 4 pn.-pt. 10.00-18.00, w Empiku i na www.ebilet.pl

Tymczasem zapraszamy poniżej do obejrzenia galerii zdjęć z zeszłorocznego koncertu Lao Che w „Browarze B.”


Pozostałe aktualności

slajder Oblicza 2020 ckkb 1920 x 575
Oblicza Młodej Sztuki VII
baner-cudnolandia
Cudnolandia

Komentowanie jest zamknięte.