Laureaci konkursu „Browar B. w kadrze”

Plener na strone (1920 x 575 px) (1)

Laureatów konkursu fotograficznego poznaliśmy podczas wernisażu wystawy pokonkursowej „Browar B. w kadrze” i poplenerowej „Artystyczny obraz Browaru B.”.

Protokół z posiedzenia Jury Konkursu fotograficznego „Browar B. w kadrze” zorganizowanego na 10-lecie Centrum Kultury „Browar B.”

10 listopada 2023 r. Centrum Kultury „Browar B.” we Włocławku ogłosiło konkurs fotograficzny „ Browar B. w kadrze”, który trwał do 18 kwietnia 2024 r. Do wydarzenia przystąpiło 20 osób. Zadaniem uczestników było przesłanie zdjęcia, w którego kadr wkomponowany był budynek Centrum Kultury „Browar B”, jego fragment lub wnętrze obiektu.
23 kwietnia 2024 r. odbyło się posiedzenie Jury, które obradowało w składzie:
– artysta plastyk Katarzyna Żukowska
– artysta plastyk Mariusz Konczalski
– instruktor pracowni plastycznej Centrum Kultury „Browar B.” Weronika Nowicka
Jury oceniło 174 zdjęcia. Wybór prac nie był łatwy zarówno ze względu na liczbę prac, jak i w dużej części wyrównany poziom. Uczestnicy wykazali się ciekawym podejściem do tematu, nietuzinkowym spojrzeniem na fotografowany obiekt. Dostrzegli detale niezauważalne przez przeciętne osoby, w ciekawy sposób uchwycili w kadrach elewacje i wnętrza budynku Centrum Kultury „Browar B”. W związku z tym Jury postanowiło rozszerzyć pulę nagród o Nagrodę Specjalną za Zestaw Zdjęć w wysokości 500 zł. Uzyskała ją osoba, która na konkurs przesłała zdjęcia o wyjątkowej wartości zarówno wizualnej, jak i historycznej: kadry zabytkowego kompleksu pobrowarnego rodziny Bojańczyków sprzed renowacji, w zestawieniu z aktualnymi zdjęciami budynku.
Jury przyznało następujące nagrody:
Nagroda Specjalna ze Zestaw Zdjęć w wysokości 500 zł dla Jana Sieraczkiewicza
Pierwsze miejsce, nagroda w wysokości 300 zł dla Marka Burskiego
Drugie miejsce, nagroda w wysokości 200 zł dla Wojciecha Domagały
Trzecie miejsce, nagroda w wysokości 100 zł dla Ryszarda Berlińskiego

Pozostałe aktualności

Komentowanie jest zamknięte.