Letnie akcje na wakacje w CK „Browar B.”

baner 1080

Propozycja wakacyjnych zajęć dla dzieci i młodzieży składa się z dwóch dwutygodniowych edycji: pierwsza w lipcu, druga w sierpniu. Spotkania odbywać się będą cztery razy w tygodniu (od poniedziałku do czwartku) w godzinach 11.00 – 13.00 na dziedzińcu oraz w budynku CK „Browar B.”

TERMINY:

10-20 sierpnia

KOSZT:

karnet upoważniający do uczestnictwa w zajęciach przez 1 tydzień (10-13 sierpnia lub 17-20 sierpnia): 15 zł. Karnety do nabycia w kasie CK “Browar B.” od 3 sierpnia.

PROGRAM  NA EDYCJĘ LIPCOWĄ JEST JUŻ BRAK MIEJSC NA ZAJĘCIA W CENTRUM KULTURY.

10 sierpnia (poniedziałek) – „Bibuła dizajn” – zabawa w projektantów mody. Podczas zajęć maluchy zaprojektują oraz wykonają bajecznie kolorowe stroje, a na koniec zajęć wystąpią w bibułowym pokazie mody przed zgromadzona publicznością. Prowadzący: Joanna Sołtysiak

11 sierpnia (wtorek) – Papierowy zwierzyniec. Zajęcia plastyczne z wykorzystaniem tektury, kleju, gazet oraz farb. Każde dziecko otrzymuje szablon zwierzątka wycięty z kartonu a następnie obkleja go gazetami. Całą powstałą figurę obklejamy masą papierową. i malujemy farbami. Prowadzący: Joanna Sołtysiak

12 sierpnia (środa) – Recykling. Prowadzący: Agnieszka Połonowicz

13 sierpnia (czwartek) – Recykling. Prowadzący: Agnieszka Połonowicz

17 sierpnia (poniedziałek) – Warsztaty wyrobu świec – Zajęcia z produkcji własnoręcznie robionych świeczek. Na warsztacie produkcji świec, uczestnicy zapoznają się z techniką ich wykonania, temperaturą topnienia i obróbką parafiny.

Uczestnicy warsztatów wykonają własne świece parafinowe z dodatkiem kolorów, zapachów, produktów wzbogacających ich wygląd – w różnych formach i kształtach, a możliwości jest naprawdę wiele! Wykonane i opakowane świece uczestnicy zabiorą ze sobą do domu.

Zapewniamy niezbędne materiały do wykonania i zapakowania świec. Uczymy dzieci tworzyć kompozycje zapachowe oraz mieszać kolory barwników.

18 sierpnia (wtorek) – Językowa gra terenowa – Tematyczna gra w tropienie na terenie „Browaru B,”. Prowadzący: Piotr Wawrowski

19 sierpnia (środa) – Językowa gra terenowa – Tematyczna gra w tropienie na terenie „Browaru B,”. Prowadzący: Piotr Wawrowski

20 sierpnia (czwartek) – Wakacyjna przygoda z tańcem.11.00 – gry i zabawy z muzyką dla dzieci do 10 roku życia. 12.00 – walc angielski i tango dla młodzieży 10-15 lat oraz o godz. 13.00 walc i tango dla młodzieży 15+. Prowadzący: Maciej Mielczarski.

Ponadto każdego dnia wszystkim chętnym proponujemy zwiedzanie galerii CK „Browar B.”.

Propozycja Klubu „Zazamcze”
(ul. Toruńska 87)

Wakacyjni detektywi. W tym roku chcemy zorganizować zajęcia tematyczne dla ciekawskich, aktywnych i dociekliwych dzieci. Większość zajęć odbywać się będzie w plenerze.
Klub „Zazamcze” planuje zorganizować w dniach od 10 do 21 sierpnia zajęcia pn. Wakacyjni detektywi, przeznaczone dla dzieci dla dzieci w wieku 7-13 lat, które latem pozostają w mieście i chcą ciekawie i aktywnie spędzić dwa tygodnie wakacji.

Każdego dnia odbywać się będą inne zajęcia, wszystkie tematycznie związane z motywem przewodnim tegorocznych Letnich akcji na wakacje. Do organizacji letniego wypoczynku dzieci włączy się również Filia nr 3 MBP, która poprowadzi cykl zajęć edukacyjnych dla dzieci pn. „Z notatnika młodego detektywa”.

W programie między innymi:

  • „Z notatnika młodego detektywa” /Filia nr3 MBP/

cykl zajęć edukacyjnych / literackich, spotkania z autorami książek, łamigłówki zagadki/

  • Na tropie historii

pokazy walk rycerskich wycieczka do Ośrodka Edukacji Historycznej w Nasiegniewie

wycieczka do skansenu w Kłóbce

  • Detektyw dba o kondycję

wizyta w parku linowym,

rozgrywki sportowe na stadionie Zazamcze

  • Wielkie poszukiwanie skarbu

gry i zabawy w plenerze

podchody w lesie na Zazamczu

  • Tropiciele śladów, poznajemy ślady zwierząt

wizyta w Nadleśnictwie Włocławek

  • Tajemnicze opowieści

jak pracuje detektyw i policjant – spotkanie

  • Biesiada przy ognisku

zakończenie, pieczenie kiełbasek

Propozycja Klubu „Stara Remiza”
(ul. Żabia 8)

 

Klub “Stara Remiza” organizować będzie w dniach 6 -17 lipca br.  “Letnie akcje na wakacje w Starej Remizie” czyli wakacyjne warsztaty ruchowo- taneczne

i artystyczne dla dzieci. Główne cele naszej akcji letniej to usportowienie dzieci i wyrabianie nawyku aktywizacji ruchowej , wzbudzanie zainteresowania tańcem lub plastyką jako formą spędzania wolnego czasu podczas wakacji.

Planujemy :
1. warsztaty ruchowo-taneczne ( taniec towarzyski ,nowoczesny, hip-hop, , zumba)
2. w Krainie Wyobraźni – zajęcia plastyczne, manualne –tworzenie biżuterii i teatralne, zabawy, gry i konkursy dzieci

3. wędrówki piesze i zwiedzanie ciekawych miejsc w mieście oraz zajęcia ruchowo-sportowe i rekreacyjne w plenerze – Centrum Edukacji Ekologicznej, Drukarnia TOP,

Multikino, Nadleśnictwo Włocławek , Basen Międzyosiedlowy , Park Linowy, zabawy na Bulwarach, na Przystani WTW, w Parku Miejskim.

Przewidujemy odpłatność za udział w wakacyjnych  warsztatach w kwocie – 50 zł

(koszty zakupu materiałów plastycznych, drobnych nagród ,biletów MPK i wynagrodzenie instruktorów), dzieci z rodzin zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym mogą być zwolnione z części opłat (za zgodą Dyrektora CKBB).

Planowana ilość dzieci w wieku od 6 do 12 lat – do 15 os. w danej grupie, przewidujemy dziennie 2 grupy, czyli ok. 30 dzieci dziennie skorzysta z zajęć.

Wszystkie zajęcia odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 -14.00
Obsada kadrowa – pracownicy Klubu – instruktor plastyki ,tańca nowoczesnego, instruktor hip-hop).

 

Propozycja Klubu „Łęg”
(ul. Płocka 246)

Zajęcia wakacyjne w klubie “Łęg” przewidziane są dla dzieci w wieku 6-12 lat. Dzięki projektowi Fundacji ANWIL dla Włocławka zarówno warsztaty, jak i półkolonie są bezpłatne. W akcji mogą wziąć udział wszystkie chętne dzieci z miasta. Informacje i zapisy Klub łęg ul. Płocka 246 pod nr  tel .694 244 019 lub 54 233-97-05

29.06.2015 godz 16.00 – „Powitanie wakacji”- występy artystyczne, pokazy sportowe, animacje dla dzieci, konkursy z nagrodami.

6,13,20. lipiec 2015 godz. 11.00-13.00 – Poniedziałkowe warsztaty- sportowe, plastyczne, taneczne,

27.07- 07.08 2015 godz 11.00-13.00– Półkolonie (zapisy)

w programie- zabawa w podchody po okolicznych terenach i konkursy sportowe na boisku, wyjście na buszowisko, wycieczka do Torunia zwiedzanie Mariny i rejs statkiem po Zalewie, konkursy, tematyczne miedzy grupami, poznajemy historie krajów naszych sąsiadów. wyjście do Multikina, Łęgowski Mam Talent, kręgielnia, basen, zakończenie półkolonii w parku linowym, ognisko, wspólna zabawa, zawody w mini golfa

10,17,24. sierpnia. 2015 gopdz. 11.00-13.00– Poniedziałkowe warsztaty –wokalne, quilingowe, gry i zabawy

Pozostałe aktualności

slajder-1920-x575-Choinka-w-kolorze-2
Warsztaty czasowe „Choinka w kolorze”
1920x575-01
Imieniny Mikołaja Kopernika
slider
“Włocławek jak malowany”

Komentowanie jest zamknięte.